PAGD: griežtinamos atliekų pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo ir laikymo taisyklės

  • Teksto dydis:

Atsižvelgus į pastaruoju metu atliekų tvarkymo vietose kilusius gaisrus, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) griežtina pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo ir laikymo taisyklės.

Kaip pranešė PAGD, balandžio 22 d. Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės papildytos nauju skyriumi „Pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų laikymas“, kuriuo reglamentuojamas atliekų tvarkymas. Šias taisykles patvirtino PAGD direktorius Saulius Greičius.

Anot PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininko Jūrio Targonsko, iki šiol nebuvo teisės aktų, kurie reglamentuotų atliekų, išskyrus padangų ir gumos, plastiko ir medienos, laikymą ir tvarkymą, tad, pakeitimais siekiama, jog tokios taisyklės atsirastų.

„Įvertinus prieš keletą metų atliekų utilizavimo įmonėje „Žalvaris“ kilusio gaisro bei kitų pastaraisiais metais kilusių gaisrų, susijusių su atliekų tvarkymu bei laikymu, aplinkybes, kartu su Aplinkos ministerija buvo inicijuotas Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimas, kuriuo siekiama reglamentuoti atliekų tvarkymą. Nauji reikalavimai taikomi atliekoms, kurios pasižymi degumo ar sprogimo požymiais, sudaro degią aplinką ar gali savaime užsiliepsnoti“, – PAGD pranešime spaudai cituojamas J. Targonskas.

Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimas buvo inicijuotas pernai rudenį. Tuo metu pradėtos diskusijos su Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros ir Aplinkos apsaugos departamento specialistais.

Anot PAGD, šių metų sausį projektas buvo pateiktas oficialiam derinimui Teisės aktų informacinėje sistemoje. Jį galėjo vertinti visuomenė ir suinteresuotos asociacijos. 12 institucijų bei asociacijų pateikė įvairiausių pastabų. Jos buvo įvertintos kovo mėnesį surengtame tarpžinybiniame pasitarime, kuriame dalyvavo valstybinės institucijos ir asociacijos.

Pasak J. Targonsko, Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimo taikymas bus aktualios daugeliui ūkio subjektų, užsiimančių atliekų laikymo veikla.

Papildytos Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės įsigalios 2025 m. sausio 1 d. – per tiek laiko verslas turės galimybę prisitaikyti prie naujojo reglamentavimo.

Nuostatos dėl gaisro gesinimo sistemos įrengimo įsigalios 2025 m. liepos 1 d. Taip pat nuo 2025 m. liepos 1 d. šios taisyklės bus taikomos Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų atliekų laikymo ir tvarkymo infrastruktūros objektams.NAUJAUSI KOMENTARAI

debilas

debilas  portretas
norit islikt zmonemis ? todel reikia ziuret ir ziuret kokiai zmogbezdzionei buvo naudingas gaisras... - ekologam 100%... bauda bauda apmokestinismas patikrinimas bauda abonementas leidimas.... ... dumas...riebus ir tirstas yra ziauriai efektyvi priemone parodyt kad verslininkai buvo nepasiruose ... padegimui... norit kad tokiu atveju butu maziau - neleiskit po savo teritorijas slankiot visokiosm ekologiskoms susmaukom...

Sūduvis

Sūduvis portretas
Ne veltui liaudyje sakoma, kad kytras mokosi iš svetimų klaidų, o durnas iš savų, ar ne Lietuvos pareigūnai?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių