SAM: apie medikės mirtį iš karto neinformavusi Šiaulių ligoninė nepadarė jokio pažeidimo

Lapkričio pabaigoje nusižudžius Santaros klinikų gydytojui, medikų atstovai užsiminė apie galimai nuslėptą savižudybę Šiaulių ligoninėje. Dar daugiau klausimų kilo paaiškėjus, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) apie slaugytojos mirtį sužinojo praėjus beveik dviem mėnesiams po nelaimės ir buvo informuota tik tada, kai pati kreipėsi į Šiaulių ligoninės vadovybę. Vis dėlto, ministerija pažymi, kad gydymo įstaiga šiuo atveju pažeidimo nepadarė.

„Šiaulių ligoninė informavo ministeriją apie situaciją, susijusią su slaugytojos mirtimi, kai ji į ją pati kreipėsi – ministerijos atstovai apie patį faktą sužinojo per vieną iš susitikimų su socialiniais partneriais“, – Eltai perduotame komentare teigė sveikatos apsaugos ministro patarėjas Tomas Bagdonas.

Patarėjas pažymėjo, kad apie medikės mirtį iš karto ministerijos neinformavusi Šiaulių ligoninė nepadarė jokio pažeidimo. Vis dėlto, atkreipė dėmesį T. Bagdonas, ši ligoninė ir anksčiau buvo susidūrusi su panašiomis problemomis. Todėl gydymo įstaiga galėjo iš karto informuoti ministeriją, kaip ligoninės dalininkę, apie rugsėjo pabaigoje įvykusią slaugytojos savižudybę, sakė ministro patarėjas.

„Ligoninės neturi pareigos pranešti apie tokius įvykius, tai jokio čia pažeidimo nėra. Kiek suprantame iš ligoninės suteiktos informacijos, ji ir pati ne iš karto apie įvykį sužinojo, nes jis buvo per darbuotojos atostogas“, – teigė T. Bagdonas.

Būtų buvę protinga apie tai informuoti įstaigos dalininkus, kad jie galėtų įvertinti papildomų priemonių ar tyrimo reikalingumą.

„Žinoma, įvertinus kontekstą ir rezonansinius įvykius Šauliuose prieš porą metų, būtų buvę protinga apie tai informuoti įstaigos dalininkus, kad jie galėtų įvertinti papildomų priemonių ar tyrimo reikalingumą“, – pažymėjo jis, primindamas prieš porą metų skelbtą istoriją apie mobingą patyrusios Šiaulių ligoninės medikės savižudybę.

Anot jo, ministerija nepradėjo atskiro tyrimo dėl slaugytojos savižudybės, nes policija nerado sąsajų tarp medikės mirties ir jos darbo ligoninėje.

„Svarbiausia, kad buvo teikta psichologinė pagalba bendradarbiams, o ne pačio fakto pranešimas. Iš ligoninės suteiktos informacijos, tokia pagalba buvo suteikta, taip pat policijos nutrauktas tyrimas parodė, kad mirtis nebuvo susijusi su darbu, todėl ministerija nepradėjo atskiro tyrimo“, – teigė T. Bagdonas.

Jis pridūrė, kad šiuo metu ministerija nesvarsto įvesti papildomo reikalavimo ligoninėms pranešti apie darbuotojo mirtį.

Šiaulių ligoninės direktorius: velionės šeima prašė įvykio neeskaluoti

Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas patvirtino, kad informacija apie medikės mirtį ministerijai buvo suteikta tik gavus paklausimą.

„Iš LR SAM gavus paklausimą apie netektį, ligoninės turima informacija buvo pateikta“, – Eltai sakė gydymo įstaigos vadovas.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad, priešingai nei sako medikų atstovai, ši darbuotojos savižudybė nebuvo nuslėpta. Anot jo, nėra teisės aktų, įpareigojančių gydymo įstaigą viešai pranešti apie kiekvieno darbuotojo mirtį.

„Ir nėra nurodyta, kokios mirties atveju tai turi būti daroma. Teisės aktuose yra įtvirtinti tik reikalavimai, kada ir kaip įstaiga privalo informuoti atitinkamas institucijas, kai darbuotojo mirtis įvyksta dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar pakeliui iš/į darbą, kai mirtis būna nulemta ūmios ar lėtinės profesinės ligos, kai darbuotojo savižudybė atliktame teisėsaugos tyrime siejama su darbo aplinka ir santykiais darbe“, – Eltai sakė M. Pauliukas.

„Todėl šiomis dienomis viešoje erdvėje taikoma formuluotė „nuslėptas atvejis“ neatitinka įstatymu numatytų įpareigojimų įstaigoms teikti informaciją apie įvykį, nes ši darbuotojo netektis nebuvo nei vienas iš aukščiau nurodytų atvejų“, – akcentavo jis.

Rugsėjo pabaigoje, kai nusižudė ligoninės darbuotoja, gydymo įstaigos vadovas M. Pauliukas atostogavo.

„Tuo metu, kai viskas įvyko, buvau atostogose, ir pagal galiojančią tvarką tuo metu mane pavadavusi kolegė padarė tai, kas parašyta – pagerbti velionės atminimą. Nes buvo tiesiog pranešta, kad įvyko mirtis. Vėliau sužinojome, kad buvo savižudybė, ir iš karto buvo susitikta su skyriumi, šnekėta su darbuotojais dėl psichologinės pagalbos“, – aiškino Šiaulių ligoninės direktorius.

„Apie darbuotojos mirtį administracija buvo informuota Moters ir vaiko klinikos vadovo tarnybiniu raštu. Tik gerokai vėliau paaiškėjo, kad moteris nusižudė jos atostogų metu“, – akcentavo jis.

M. Pauliukas taip pat užsiminė, kad rugsėjo pabaigoje velionės artimieji prašė ligoninės vadovybės šio įvykio neeskaluoti.

„Buvo artimųjų pageidavimas neeskaluoti, nes nežino priežasties, kodėl, bet tai nesusiję su darbo santykiais visiškai“, – kalbėjo jis.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę nusižudžius Santaros klinikų gydytojui, Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) pirmininkė Auristida Gerliakienė užsiminė apie galimai nuslėptą Šiaulių ligoninės medikės savižudybę. Gydymo įstaigos direktorius M. Pauliukas patvirtino, kad viena iš gydytojų atostogų metu nusižudė. Jis teigė, kad ligoninės dalininkė SAM buvo informuota apie medikės netektį.

Vis dėlto, ministerija nurodė, kad apie Šiaulių ligoninės slaugytojos savižudybę sužinojo tik prieš keletą savaičių – nors nelaimė įvyko dar rugsėjį. Pasak ministerijos, informacija apie tai gauta ne iš gydymo įstaigos vadovybės, bet socialinių partnerių.


Šiame straipsnyje: Šiaulių ligoninėmedikės savižudybėnusižudė medikėpagalbos tel

NAUJAUSI KOMENTARAI

andriuks

andriuks  portretas
Na ligoninė niekad nebus kalta. Nei prieš darbuotoją nei prieš ligonį. Dabar pasibaigė teismai dėl tos Šiaulių gydytojos, kuri kažkada dėl mobingo nusižudė. Bet buvo priimtas sprendimas, kad ligoninė niekuo nekalta. O kas kaltas, jei ligoninėje bordakas? Vyr. gydytojas ir sveikatos ministras. Juos reikia iš karto atleisti/atstatydinti, jei kažkas pas juos nusižudo. Ypač jei tai ligoninėje. Nes ten visi viską žino. Taigis žino ir vyr.gydytojas kas kenčia mobingą.

rokas

rokas portretas
Ir ką ten pagazdinsit nusižudę... Blogai darbe- ieškok darbo kitoje vietoje. Seselės visur reikalingos. O jei blogai su vyru- skirkis. Nepripažįstu žudymosi. Nebent sergi vėžiu ir kenti baisius skausmus.

asd

asd portretas
Nežino priežasties kodėl nusižudė, bet žino, kad tai nesusiję su darbu. Net nejuokinga. Jei nieko nežino, tai nieko ir nežino. Nemanau, kad artmiesiems reikia tai slėpti- juk giminės ir morgas ir policija vis vien žino. Man atrodo, kad giminės kaip tik viską galėtų versti ant mobingo ir prisiteisti už moralinę žalą. Toje Šiaulių ligoninėje tikrai kirminų irštva. Jau antra medikė žudosi.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių