Buvęs teisėjas R. Jurgaitis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnyba

Buvęs Šiaulių apygardos teismo teisėjas Raimundas Jurgaitis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnyba, jam skirta 24 tūkstančių 800  eurų bauda.

Nuosprendį trečiadienį jam paskelbė Panevėžio apygardos teismas.

Iš R. Jurgaičio teismas taip pat atėmė teisę penkerius metus eiti pareigas, dirbti darbą viešajame ar valstybiniame sektoriuje, susijusį su valdžios atstovo funkcijų atlikimu, būti išrinktam ar paskirtam į valstybės institucijų, įstaigų ar organizacijų skiriamas ar renkamas pareigas, Eltai pranešė teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Kartu su juo už korupcinius nusikaltimus nuteisti dar šeši asmenys, jiems skirtos baudos nuo 9,8 iki 24,8 tūkst. eurų. Iš dviejų nuteistųjų konfiskuoti kyšiai – 100 ir 500 eurų sumos.

Bendrai nuteistiesiems skirta baudų daugiau nei 110 tūkst. eurų, pranešė prokuratūra.

Nuosprendis nėra galutinis ir dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, buvo pradėtas 2020 metų pavasarį gavus duomenų dėl galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo, papirkimo, kyšininkavimo bei prekybos poveikiu.

2022 metais perduodant bylą į teismą, STT ir prokuratūra teigė, kad ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad R. Jurgaitis, dirbdamas Šiaulių apygardos teismo teisėju, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, suvokdamas, kad nagrinėjamoje byloje būtina priimti apkaltinamąjį sprendimą, leido savo draugui kištis į teisingumo vykdymą, siūlyti bausmę ir draugo prašymu priėmė išteisinamąjį sprendimą

R. Jurgaitis taip pat buvo kaltinamas, kad dirbdamas šio teismo teisėju, savo naudai tiesiogiai pažadėjo ir susitarė priimti iš V. J. kyšį, kad paveiktų kitus teisėjus, nagrinėsiančius bylą apeliacine tvarka, jog kitam kaltinamajam I. B. būtų priimtas palankus sprendimas.

Pasak prokuratūros, žinodamas, kad I. B. veiksmuose yra visi nusikaltimo požymiai, teisėjas dalyvavo priimant Šiaulių apygardos teismo nutartį, kuria paliktas galioti I. B. išteisinamasis nuosprendis.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis V. J., veikdamas bendrininkų grupėje, perdavė kitam kaltinamajam V. L. kyšį, kad jis pasinaudodamas savo pažintimis ar kita tikėtina įtaka paveiktų „Regitros“ darbuotoją. Buvo siekiama, kad „Regitros“ darbuotojas, kaltinamojo V. J. broliui laikant vairavimo žinių egzaminą, nefiksuotų galimai kritinių klaidų ir teigiamai įvertintų egzaminą.

Taip pat šioje byloje V. J. kaltinamas tuo, jog veikdamas bendrininkų grupėje su kitais kaltinamaisiais, pažadėjo, susitarė duoti kyšį Vilniaus savivaldybės valstybės tarnautojams. Buvo siekiama, kad valstybės tarnautojai priimtų kaltinamajam M. G. pageidaujamą sprendimą apjungiant jam ir jo žmonai priklausančius žemės sklypus, pakeistų šių sklypų naudojimo paskirtį į komercinės paskirties objektų naudojimo būdą.

Buvusi Vilniaus miesto savivaldybės darbuotoja D. E. pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, jai teismas skyrė 14 tūkst. 900 eurų dydžio baudą bei uždraudė 5 metus dirbti darbą ar eiti pareigas valstybiniame ar viešajame sektoriuje, susijusį su valdžios atstovo funkcijų atlikimu bei administraciniais įgaliojimais, teisę būti išrinktai ar paskirtai į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Dar vykstant ikiteisminiam tyrimui 2020 metų rugpjūčio 17 dieną prezidentas Gitanas Nausėda dekretu sustabdė Šiaulių apygardos teismo teisėjo R. Jurgaičio įgaliojimus, tų pačių metų spalio 20 dieną minėtas teisėjas buvo atleistas iš pareigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių