Lietuvos Aukščiausiajame Teisme – Anykščių mero K. Tubio prekybos poveikiu byla

Išplėstinė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija antradienį nagrinės Anykščių mero „valstiečio“ Kęstučio Tubio prekybos poveikiu bylą.

Ši byla buvo paskirta nagrinėti ne eilės tvarka: nutartyje dėl skubesnio posėdžio paskyrimo teigta, kad prekyba poveikiu yra korupcinio pobūdžio nusikaltimas, meras yra tiesiogiai renkamas savivaldybės vadovas, todėl svarbu užtikrinti piliečių pasitikėjimą.

Panevėžio apygardos prokuratūra prašo K. Tubio bylą iš naujo perduoti nagrinėti apeliacine tvarka.

Prokuroras siekia, kad K. Tubiui ketveriems metams būtų skiriamos dvi baudžiamojo poveikio priemonės: teisės dirbti valstybės tarnyboje, eiti tarybos nario ar mero pareigas atėmimas bei viešųjų teisių būti išrinktam savivaldybės tarybos nariu ar meru atėmimas.

Vasario mėnesį paskelbtą Panevėžio apygardos teismo sprendimą, kuriuo jis dėl vieno prekybos poveikiu epizodo pripažintas kaltu, apskundė ir politikas.

2022 metų vasarį Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai K. Tubį išteisino, o šių metų vasario 2 dieną Panevėžio apygardos teismas jį pripažino kaltu reikalavus finansinės paramos savo visuomeniniam rinkimų komitetui, ruošiantis 2019 metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

Nustatyta, kad K. Tubis 2018 metų pabaigoje vienam Anykščių verslininkui pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka sudarytų galimybę jo atstovaujamai bendrovei išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas. Už tai bendrovės atstovas surado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka  pervestas 1 tūkst. eurų.

Panevėžio apygardos teismas politikui skyrė 9,9 tūkst. eurų baudą bei baudžiamojo poveikio priemonę – 1 tūkst. eurų, kaip jo padarytos nusikalstamos veikos rezultato, konfiskavimą, jam taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Dėl dar dviejų prekybos poveikiu epizodų K. Tubiui paliktas nepakeistas išteisinamasis nuosprendis.

Įsiteisėjęs apkaltinamasis nuosprendis sukėlė neaiškumų, ar šių metų kovą vėl Anykščių rajono meru išrinktas politikas gali eiti pareigas.

Liepą Apeliacinis teismas paskelbė, kad visi neaiškumai dėl draudimo K. Tubiui eiti pareigas, gali būti panaikinti tik Aukščiausiajame Teisme nagrinėjant baudžiamąją bylą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių