Lietuvos, Latvijos ir Estijos pastangomis sulaikyti su Rusijos žvalgyba siejami asmenys

Bendradarbiaujant Lietuvos, Latvijos ir Estijos saugumo ir teisėsaugos institucijoms, Estijoje ir Latvijoje sulaikyti asmenys, kurie įtariami Rusijos tarnybų nurodymu vykdę nusikalstamas veikas šiose valstybėse, antradienį pranešė Valstybės saugumo departamentas (VSD).

Pasak VSD, Estijoje sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai veikus prieš valstybės saugumą, Latvijoje – padėjus Rusijos tarnyboms veikti prieš Latviją. Atliekamuose tyrimuose bendradarbiaujama su Lietuvos institucijomis.

Dalis sulaikytų asmenų yra Rusijos piliečiai, dalis turi dvigubą Rusijos ir Estijos pilietybę. Sulaikymai vyko nuo 2023 metų gruodžio.

VSD pranešime nurodo, kad šiuo metu detalesnė informacija apie sulaikytus asmenis ir jiems pareikštus įtarimus neteiktina.

Lietuvos žvalgyba taip pat nurodo, kad pastaruoju metu Rusijos organizuojamos operacijos pasižymi „ne tik propagandos ir dezinformacijos sklaida informacinėje erdvėje, bet ir tikslingais įvairaus pobūdžio teisės aktų pažeidimais“.

„Žvalgybos vertinimu, artimiausioje perspektyvoje panašaus pobūdžio išpuolių tikimybė prieš įvairius objektus Lietuvoje išlieka padidėjusi“, – nurodo VSD.NAUJAUSI KOMENTARAI

CIA

CIA portretas
Geras ruskis-padveses ruskis.Toks turi buti jauniskio kontoreles devizas,jei nenori atkartoti liudno smetonines Lietuvos saugumo vado Skuco likimo.Jei stabdo koncervai,nausedos ar lyberalai,uzversk juos,nes jie pirmi tave atpirkimo oziu pavers.

Senelis ant tanko

Senelis ant tanko portretas
Vyti lauk tuos primatus iš Lietuvos. Ar dar ilgai svetimšaliai bus įleidžiami?

maskvos

maskvos portretas
kunigai permesti i LT kaip šnipai ir dar bendruomene jiems sukurta,kuri gales itakoti ,,tik kam ?Ateities putleristam invazijai i Lietuva matyt ?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių