Mirtinai aštuonmetį partrenkęs S. Kaktys nepasimoko – toliau renka protokolus už greičio viršijimą

Per Regioninės Mažeikių ligoninės vadovo Sigito Kakčio sukeltą avariją vaiko netekę artimieji teisme siekia, kad kaltininkui ilgesniam laikui būtų atimta teisė vairuoti, nes šis toliau pažeidžia Kelių eismo taisykles (KET).

Šiaulių apygardos teismas pirmadienį apeliacine tvarka nagrinėjo buvusio Mažeikių tarybos nario S. Kakčio bylą. Nors buvęs politikas susitaikė su nukentėjusiais ir buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jie ir prokuratūra teismo verdiktą apskundė.

Nukentėjusieji ir prokuratūra teigia, kad po 2018 metų rudenį įvykusios nelaimės S. Kaktys dar du kartus buvo nubaustas už greičio viršijimą.

Pasak teismo atstovo Vytauto Jončo, prokurorė Rasa Valančienė per posėdį pirmadienį taip pat pabrėžė, kad S. Kaktys ne kartą baustas už greičio viršijimą, Kelių eismo taisyklės buvo pažeistos ir po avarijos. Vairuotojas iš viso devynis kartus buvo baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, aštuonis kartus už greičio viršijimą, du kartus nuobaudų sulaukė jau po tragiško eismo įvykio.

Pasak teismo atstovo V. Jončo, tą teismo posėdyje patvirtino ir pats S. Kaktys.

Bylos tyrimą kontroliavęs prokuroras Arūnas Laukaitis BNS sakė, kad pirmos instancijos teismas uždraudė S. Kakčiui vairuoti vienus metus, tačiau šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs, nes apskųstas.

„Baudžiamojo poveikio priemonė (teisės vairuoti atėmimas – BNS) buvo taikyta, kadangi neįsiteisėjęs teismo nuosprendis, tai ir ta priemonė neįsiteisėjo“, – sakė prokuroras.

Vaiką partrenkė 149 kilometrų per valandą greičiu važiavęs automobilis 

Aštuonerių metų vaiko gyvybę nusinešusi nelaimė įvyko prieš trejus metus S. Kakčiui važiuojant automobiliu 149 kilometrų per valandą greičiu, nors tame kelio ruože nustatytas maksimalus leistinas greitis – 90 kilometrų per valandą.

Pirmadienį vykusiame teismo posėdyje S. Kaktys davė parodymus.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltės nepripažino, kaltę pripažino tik teismo dieną, o teismų praktika sako, kad nuoširdus gailėjimasis ir prisipažinimas turi būti nuo pat tyrimo pradžios.

„Aš nestebėjau spidometro“, – teismo posėdyje sakė S. Kaktys, tačiau, pasak teismo atstovo spaudai Vytauto Jončo, vairuotojas „besalygiškai“ pripažino viršijęs greitį.

Berniuko gyvybę nusinešusi avarija įvyko 2018 metų lapkričio 15 dieną Mažeikių rajone, kelio Anulynai–Tirkšliai atkarpoje ties Balėnos kaimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, tądien po pamokų vaikus namo vežęs mokyklinis autobusas apie 14 valandą sustojo išleisti vieną jų Balėnose.

Bylos duomenimis, lengvuoju automobiliu artėdamas prie priešinio eismo juostoje sustojusio mokyklinio autobuso „VW Crafter Altas“ su įjungtomis įspėjamosiomis mirksinčiomis oranžinėmis šviesomis, S. Kaktys nesulėtino greičio ir nesustojo iškilus grėsmei eismo saugumui praleisti vaikus.

Tuomet Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario konservatoriaus S. Kakčio vairuojamas „Volvo“ partrenkė iš mokyklinio autobuso išlipusį ir važiuojamąją kelio dalį kirtusį mažametį. Dėl daugybinių kaukolės skliauto ir pamato kaulio lūžių, galvos smegenų sumušimo ir aortos krūtininės dalies plyšimo berniukas įvykio vietoje žuvo.

65 metų S. Kaktys šiemet gegužės 13 dieną Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nuosprendžiu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, kaltinamajam susitaikius su nukentėjusiaisiais. Pagal šį teismo verdiktą S. Kaktys laikomas neteistu.

Prokuroras ir nukentėjusieji nepatenkinti bausme

Pirmos instancijos teismas buvusiam politikui ir buvusiam tarybos nariui paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudė vairuoti kelių transporto priemones vienus metus.

Teismo sprendimu patvirtintas ir S. Kakčio bei nukentėjusiųjų pasirašytas susitarimas dėl žalos atlyginimo ir susitaikymo, kuriame kaltinamasis su nukentėjusiaisiais aptarė likusios nesumokėtos 60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą pagal mokėjimo grafiką. 

Tačiau nukentėjusieji ir byloje valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras pateikė apeliacinius skundus.

Prokuratūra mano, kad verdiktas S. Kakčiui yra per švelnus, ji siūlo palikti S. Kakčiui vienų metų draudimą vairuoti, tačiau paskirti laisvės atėmimą dvejiems metams, bausmės vykdymą atidedant tokiam pačiam laikotarpiui.

„Ikiteisminio tyrimo metu kaltės nepripažino, kaltę pripažino tik teismo dieną, o teismų praktika sako, kad nuoširdus gailėjimasis ir prisipažinimas turi būti nuo pat tyrimo pradžios“, –  BNS sakė prokuroras A. Laukaitis.

Nukentėjusieji tvirtina, kad draudimas S. Kakčiui vairuoti turi būti ilgesnis.

Pats S. Kaktys su ilgesniu draudimu vairuoti nesutinka, argumentuodamas, jog turi prižiūrėti senyvo amžiaus tėvą.

Šiaulių apygardos teismas savo sprendimą skelbs spalio 27 dieną.

Gydytojo išsilavinimą turintis S. Kaktys 1996-2000 metais ėjo Seimo nario pareigas, 1999-2000 metais buvo Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministru.

S. Kaktys buvo teisiamas vadinamoje „Mažeikių naftos“ byloje, vėliau ją teismas nutraukė dėl senaties.

Šioje byloje buvęs savivaldybių ir valdymo reformų ministras S. Kaktys, susisiekimo ministras Rimantas Didžiokas ir ūkio viceministras Antanas Bartulis buvo kaltinami piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir tarnybinių įgaliojimų viršijimu parafuojant ir pasirašant 1999 metais sutartis su JAV bendrove „Williams International Company“ dėl bendrovės „Mažeikių nafta“ akcijų pardavimo ir šios teisės valdyti šią įmonę perdavimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dievas gal teisėjas

Dievas  gal teisėjas portretas
Ištikimas konservatorius, gal jiems viskas galima? Žudikas, chuligantas už vairo- pagal kregždutes- juk tai norma;au, tiesa?

šventieji

šventieji portretas
Uz Mazeikia naftos afera jis turejo gauti 25m kalejimo, taciau tai konservatoriu zmogus ir jam viskas galima.

ne pirma auka

ne pirma auka portretas
TAi ne pirma Lietuvos turto parceliuotojo avarijos auka. Jam visam gyvenimui būtina atimti teises vairuoti.
VISI KOMENTARAI 32

Galerijos

Daugiau straipsnių