Muitinės pareigūnai sulaikė pirmąjį automobilį su rusiškais registracijos numeriais

Pirmadienį, įsigaliojus draudimui Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungos (ES) teritorijoje važiuoti automobiliais turinčiais rusiškus registracijos numerius, Lietuvos muitinės pareigūnai Medininkų kelio poste sulaikė pirmąjį lengvąjį automobilį su Rusijos Federacijos registracijos numeriais.

Iš Lietuvos į Baltarusiją važiavęs Moldovos pilietis tvirtino nieko apie ES įvestus ribojimus nežinojęs, skelbia Muitinės kriminalinė tarnyba.

„Audi Q7“ vairuotojui, kuris tvirtino nieko nežinojęs apie įvestus apribojimus, buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Mašina, kurios vertė – 41 tūkst. 690 eurų, sulaikyta.

Automobilis veikiausiai bus konfiskuotas ir perduotas Ukrainos reikmėms.

Lietuvos muitinė šiemet Ukrainai, kaip humanitarinę pagalbą, jau perdavė 11 transporto priemonių (2023 m. perduotos 124, o 2022 m. – 64 transporto priemonės).

Apie 23 val. į Medininkų kelio postą automobiliu „Audi Q7“ su rusiškais registracijos numeriais atvažiavęs Moldovos pilietis ketino toliau vykti į Baltarusiją, tačiau jo automobilį patikrinę muitinės pareigūnai mašiną sulaikė.

Tikrinant vairuotojo pateiktus dokumentus, nustatyta, kad automobilio savininkas yra visai kitas asmuo – Rusijos pilietė (Moldovos pilietis mašina važiavo vienas).

Vairuotojui buvo paaiškinta, kad nuo kovo 11 d. asmenims, turintiems Rusijoje registruotus automobilius, Lietuvoje taikoma atsakomybė, numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 515 straipsnyje, kuris numato baudą ir automobilio konfiskavimą.

Įgyvendinant ES Tarybos priimtus ribojimus, Lietuva dar nuo 2023 m. rugsėjo 11 dienos į savo teritoriją per pasienio muitinės kontrolės postus neįleidžia automobilių su rusiškais registracijos numeriais. Įvažiavę į Lietuvą iki minėtos datos, privalėjo išvykti iš šalies per 6 mėnesius nuo atvykimo dienos.

Nuo pirmadienio Rusijoje registruoti automobiliai negali būti Lietuvos teritorijoje arba iki to laiko turi būti perregistruoti – įformintas jų importas ir užregistruoti „Regitroje“.

Išimtis taikyta Rusijos piliečiams, vykstantiems tranzitu į Rusijos Kaliningrado sritį arba iš jos su supaprastinto tranzito dokumentu (STD). Tačiau toks tranzitas per Lietuvos teritoriją negali trukti

ilgiau kaip 24 valandas, be to, vykstant tranzitu transporto priemonėje turi vykti ir jos savininkas.

Nesant automobilyje savininko – transporto priemonė neįleidžiama į Lietuvos teritoriją.

„Audi Q7“ vairuotojui, kuris tvirtino nieko nežinojęs apie įvestus apribojimus, buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Mašina, kurios vertė – 41 tūkst. 690 eurų, sulaikyta.

Automobilis veikiausiai bus konfiskuotas ir perduotas Ukrainos reikmėms.

Lietuvos muitinė šiemet Ukrainai, kaip humanitarinę pagalbą, jau perdavė 11 transporto priemonių

(2023 m. perduotos 124, o 2022 m. – 64 transporto priemonės).

Preliminariais muitinės duomenimis, Lietuvoje yra kelios dešimtys automobilių su rusiškais registracijos numeriais. Iki kovo 11 dienos šie asmenys transporto priemones turėjo įregistruoti Lietuvoje arba išvykti iš ES.

Praeitų metų rugsėjo mėnesį atnaujintuose EK išaiškinimuose buvo nurodyta, kad į ES teritoriją net laikinai negalima įvežti automobilių ar kitų sankcijose numatytų asmeninių daiktų, pavyzdžiui, fotoaparatų, nešiojamųjų kompiuterių, telefonų, cigarečių, skutimosi priemonių, šampūno, muilo ir kitų prekių.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tuo metu nurodė, kad Lietuva konsultuojasi su Europos Komisija, kaip reikėtų įgyvendinti naują tvarką. Pasak jo, papildomi išaiškinimai reikalingi, mat, Lietuva turi įvertinti ir Kaliningrado tranzito faktorių.

Tuo tarpu Europos Parlamentas lapkričio mėnesį priėmė rezoliuciją dėl sankcijų Rusijai, kurioje ES valstybės raginamos nekonfiskuoti rusų asmeninių daiktų ir transporto priemonių įvažiuojant į ES teritoriją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Ši žaidimą galima žaisti dviese..

tevas

tevas portretas
nesiparinkit,tuoj ruska registracija lietuvoj bus vel valstybine,,,maziau lnk ziurekit,o istorija domekites,,,

>> Ar yra

>> Ar yra portretas
taip, KOLORADINE LERVA, tokia tvarka visoje Europos Sąjungoje, ir elgiasi Vokietijoje, Lenkijoje, Suomijoje...... !!!!
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių