Trims Šiaulių apskrities gydytojams ir dvylikai pacientų pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo

  • Teksto dydis:

Trims Šiaulių apskrities gydymo įstaigų gydytojams ir 12 pacientų pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame ikiteisminiame tyrime, tarp įtariamųjų – du medikais dirbantys dabar jau buvę Radviliškio rajono tarybos nariai.

Tarp įtariamųjų – buvęs Radviliškio rajono tarybos narys, konservatorių frakcijos atstovas, gydytojas Arvydas Budrikas bei socialdemokratų partijos atstovė, rajono tarybos narė gydytoja Vida Janulaitienė, BNS patvirtino STT atstovė spaudai Julija Gorovniovaitė. Jiems pareikšti įtarimai dėl galimai priimtų kyšių.

Abu įtariamieji iš tarybos bei partijų gretų pareiškus įtarimus, anot Radviliškio rajono mero Vytauto Simelio, pasitraukė.

„Jie abu yra pasitraukę savo noru, geranoriškai. Prieš porą savaičių A. Budrikas, o V. Janulaitienė – šių metų pradžioje. Medžiagos jokios oficialios man, kaip merui, niekas neatsiuntė. Įstaigos yra gavusios – tiek Radviliškio pirminis sveikatos priežiūros centras, tiek Šeduvos, kur dirba medikai. Jie tebedirba, nes yra įtariamųjų statuse, nenubausti, nenuteisti, o kol nenuteisti – nekalti“, – BNS sakė rajono meras.

Jie abu yra pasitraukę savo noru, geranoriškai.

Trečias medikas, kuriam pareikšti įtarimai, dirba Šiaulių rajono pirminiame sveikatos priežiūros centre. Jo vadovė Vilma Plaušinaitienė BNS teigė negalinti situacijos plačiau komentuoti.

„Mes esame gavę STT prašymą pateikti tam tikrus duomenis, bet sieti su tam tikrais darbuotojais neturiu teisės. Negaliu komentuoti su kuo tai susiję. Visi minimi asmenys tebedirba“, – teigė V. Plaušinaitienė.

Kaip pranešė STT, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad gydytojai priimdavo iš pacientų kyšius už medicininių paslaugų suteikimą: konsultacijas, receptų išrašymą, atliktus vairuotojo sveikatos patikrinimus. Kyšių sumos galėjo siekti iki 100 eurų už medicininę paslaugą.

Iš papirkimu įtariamų 12 pacientų penkiems pritaikytas atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – sumokėti po 500 eurų į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Šiuo metu tiriamos 44 korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos.

Pasak pranešimo siekiant surinkti tyrimui reikšmingą informaciją šiuo metu dar atliekami procesiniai veiksmai, tad įtariamųjų sąrašas gali plėstis.

„Raginame visus gyventojus ir gydytojus netoleruoti korupcijos, nesitaikstyti su kyšio reikalavimu, provokavimu ir siūlymu, apie tokius atvejus pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai. Tik veikdami kartu galime pasiekti, kad sveikatos apsaugos srityje būtų daugiau skaidrumo“, – pranešime cituojamas  STT Šiaulių valdybos vadovas Vaidas Pupelis.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Šiaulių valdyba,  jį kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šiaulių ligoninės kankinys

Šiaulių ligoninės kankinys portretas
Iš savo praktikos - operacijos dieną, per palatas eina gydytojų galbūt komisija, gal nežinau kas, ir aiškina kad reikia bendrojo nuskausminimo. Neužsisakiau, tai tą dieną manęs iš viso neoperavo, kitą dieną kaip šunį greitosiomis, šaukdami kad skuba, nespėja, apipjaustė, kiek supratau praktikantas, galimai paskirto gytojo priežiūroje (nes nebuvo galima matyti per širmą), prieš tai galimai chirurgo padėjėja ar slaugytoja, iš balso sprendžiu, nukankino, smeigdama nuskausminamųjų švirkštą visu gyliu į operuojamąją vietą, o tik po to leisdama vaistus. Geras specialistas taip leidžia nuskausminamuosius, kad beveik nieko nejunti. Po operacijos klausė, kaip jaučiuosi, esą vyrai yra bliuviai, bet aš iš principo nedejavau, nors teko sukaupti visas valios pastangas.

apupet galima --neduosi kysio --negydys

apupet galima --neduosi kysio  --negydys  portretas
duosi kysy --pasodins y kalejima, Neduosi kysio STTesnykams tyrejams --iskels baudziamaja byla , duosi kysy - sausas is balos islipsi ....bet siaip jie visi nutaise rimtus snukius yra uolus kovotojai pries korupcija ir kysiu davima bei emima....

MOCIUTE

MOCIUTE portretas
Kur pazvegsi visur vagys,nebera ne vieno istaigos svarios,i ka pavirto zmones sededami poste,i PARAZYTUS geriancia krauja is valstbes,zmoniu,
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių