Išaiškėjo kruopščiai maskuota afera: atlikta pusšimtis kratų, sulaikyti 27 įtariamieji

Prisidengdami jaunojo ūkininko statusu keturi asmenys apgaulės būdu siekė įgyti per 750 tūkst. eurų Europos Sąjungos paramos bei Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

„Įtariama, kad keturi nusikalstamos veikos organizatoriai, žinodami, kad paraiškose asmenys bus įvardinti kaip jaunieji ūkininkai, gavo finansavimą iš Nacionalinės mokėjimų agentūros“, – žurnalistams pirmadienį sakė Europos deleguotasis prokuroras Vytautas Kukaitis.

Pasak jo, įtariamieji šiuo metu sulaikyti. Prokuroras pabrėžė, kad sukčiavimas buvo vykdomas pastaruosius kelerius metus.

„Nusikalstamos veikos, kurios įtariamos, buvo daromos sudėtingu, maskuotu būdu. Pagrindinis nusikalstamos veikos atlikimo būdas – apsimestiniai sandoriai“, – kalbėjo V. Kukaitis.

FNTT nuotr.

Jis teigė, jog buvo vykdoma „teisinė simuliacija“: žemės sklypų įsigijimai, notarinės paslaugos.

„Į nusikalstamą schemą buvo įtrauka eilė asmenų, veikusių visoje Lietuvos teritorijoje. Tai yra tiek Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskrityse ir kitose vietose“, – sakė prokuroras.

Teisėsaugos duomenimis, įtariamiesiems jau buvo išmokėta per 650 tūkst. eurų, dar 100 tūkst. buvo siekiama įgyti.

FNTT Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos viršininkė Jekaterina Grudinskaja savo ruožtu teigė, kad prieš savaitę teisėsauga atliko 46, kuriose dalyvavo per 100 pareigūnų.

Į nusikalstamą schemą buvo įtrauka eilė asmenų, veikusių visoje Lietuvos teritorijoje.

Po kratų sulaikyti 27 įtariamieji, tarp jų – ir įtariami organizatoriai.

„Trims iš jų buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas“, – teigė J. Grudinskaja.

Kratos atliktos namuose, pagalbinėse patalpose, automobiliuose, darbovietėse. Jų metu paimti įvairūs dokumentai, telefonai, kompiuteriai, keliasdešimt tūkstančių grynųjų pinigų.

„Vienos iš kratų buvo rastos ir narkotinės medžiagos. Dėl jų tyrimą atlieka policija“, – kalbėjo FNTT atstovė.

V. Kukaičio teigimu, nusikalstamos veikos buvo vykdomos tiek Lietuvoje, tiek iš užsienio.

I. Gelūno/BNS nuotr.

„Ikiteisminio tyrimo įstaigos pajėgumai leido tarp jų nustatyti artimus ryšius, giminystės ryšius, pažintis“, – sakė jis.

Savo ruožtu J. Grudinskaja sakė negalinti atskleisti, ar įtariamieji buvo anksčiau patekę į teisėsaugos akiratį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Senus produktus rekomendavo vartoti Aušrinė Armonaitė, kiek pamenu.?Ypač pensininkams, kad pigiau , prašė vartoti ir pasibaigus galiojimo laikui?

taip

taip portretas
uzpishikas ispiso su kgb pavlovskiu musu tauta isvezdami metalo lauza vokieciam su putkos merkel pritarymu kgb filjalo stasy garbei o markes ju kisenems /a /tupoji dalse sidit v eurodurdome s horosei zaplatoi prodajot tibetskuju/ mociu za vseisceliajuscy eleksyr i okey,,,,,,,0

Gi tos schemos

Gi tos schemos portretas
Veikia nuo kgb šatrijos ministeriavimo laikų. Beja, daugelis zadanijinkų snukelių, tebesėdi tarnybose
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių