Šiaulietis bandė pasipelnyti iš dokumentų sukčiavimo schemos: viskas atsisuko prieš jį patį

  • Teksto dydis:

Šiaulių apygardos prokuratūra kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą prašydama skirti baudą 34-erių Šiaulių gyventojui, kaltinamam dokumentų klastojimu.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2017 metų gruodžio mėnesį šiaulietis, siekdamas pasipelnyti, sutiko su pažįstamo pateiktu pasiūlymu už atlygį apgaulingai įsigyti bendrovę.

„Vyras, neturėdamas nieko bendro su minėta bendrove, iš anksto žinodamas, kad nebus jos direktoriumi, jos vardu veiklos nevykdys, prekių ir paslaugų nepirks, pasirašė akcijų pirkimo-pardavimo sutartį, bendrovės dokumentų perdavimo priėmimo aktą bei transporto priemonių perdavimo priėmimo aktą“, – nurodoma pranešime.

2018 metų sausio mėnesį šiaulietis pasirašė vienintelio akcininko sprendimą, juo atleido ankstesnį bendrovės direktorių iš pareigų ir paskyrė jas eiti save. Vyras šiuos tikrovės neatitinkančius duomenis apie akcininko ir direktoriaus pasikeitimą patvirtino ir pateikė užregistruoti į juridinių asmenų registrą.

Anot prokuratūros, atsižvelgdamas į tai, kad asmuo pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailėjosi tokio savo poelgio, o nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės buvo aiškios, prokuroras prašė teismo užbaigti procesą šioje byloje teismo baudžiamuoju įsakymu ir skirti šiauliečiui 1,8 tūkst. eurų dydžio baudą.

Kito asmens, įtraukusio šiaulietį į šią nusikalstamą veiką, atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas ir šiuo metu yra atliekamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių