Mažamečiai savo aukai viešai į užpakalį jėga įkišo plastikinį butelį ir už tai liks nenubausti

  • Teksto dydis:

Prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl, kaip įtarta, Vilniaus mokykloje prieš nepilnametį vykdyto smurto, patyčių ir seksualinio pobūdžio veiksmų.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, tyrimas nutrauktas konstatavus, kad visi įvykių dalyviai, tuomet vienos klasės mokiniai, buvo trylikos metų ir dar nebuvo sulaukę tokio amžiaus, nuo kurio jie atsakytų pagal baudžiamuosius įstatymus.

„Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą nurodoma, jog įvertinus įvykių situaciją, kontekstą, negalima konstatuoti, jog mokinių veiksmai pasiekė ir nusikaltimų sudėčiai būdingą pavojingumo laipsnį“, – nurodoma pranešime.

Kaip gegužės pradžioje pranešė TV3 naujienų portalas, viešojoje erdvėje pasklido vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip berniukas apstumdo nepilnametį, kitiems vaikams stebint numauna jam kelnes ir į užpakalį jėga įkiša plastikinį butelį.

Vaizdo įraše matyti, kaip kiti vaikai iš tokių veiksmų juokiasi, kiti susiima už galvos.

Anot prokuratūros, tyrimo metu buvo apklaustas nukentėjęs mažametis, kiti nepilnamečiai liudytojai, asmenys, galėję suteikti reikšmingos informacijos, atlikti kiti proceso veiksmai, išnagrinėti tyrimo metu gauti duomenys.

Pasak pranešimo, už nusikaltimus, dėl kurių buvo atliekamas šis ikiteisminis tyrimas, atsako tik tie asmenys, kuriems nusikaltimo padarymo metu buvo suėję 14 metų, tuo tarpu visi įvykių dalyviai nebuvo sulaukę tokio amžiaus, kad būtų galima taikyti baudžiamąją atsakomybę.

Mokinių veiksmai pasiekė ir nusikaltimų sudėčiai būdingą pavojingumo laipsnį.

Ikiteisminio tyrimo metu prokuratūra kreipėsi į Vilniaus savivaldybę dėl mokyklos administracijos veiksmų įvertinimo, informuota Valstybinė vaiko teisių apsaugos tarnyba, kuri pradėjo atvejų vadybą, incidentuose dalyvavusiems mokiniams buvo teikiama psichologinė pagalba.

Mokykloje buvo atliktas tarnybinis patikrinimas, siekiant įvertinti ir išspręsti mokykloje kylančius smurto atvejus ir patyčių problemą. Mokyklos vadovai įpareigoti užtikrinti patyčių prevencijos priemones, kelti pedagogų kvalifikaciją mokinių emocinės sveikatos ir socialinio ugdymo srityse, taip pat imtis veiksmų, kad patyčių ir smurto atvejai mokykloje nesikartotų.NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Jei valstybė negina , ginti reikia patiems . Akis už akį . Gal po to policija pajudins sūbinę

Ignas

Ignas portretas
Įvykdytas baisus nusikaltimas ir kaltų nėra?! Kodėl to berniuko negina teisėtvarka, vaiko teisės ?! Kas čia per nesąmonė!!!

Leonas

 Leonas portretas
Skaitau ir kraujas verda.Kaip negali atsakyti, tai ką- lauksime sekančio seanso.Vaiką visam gyvenimui sužalojo kažkokie padugnės ir visi skėsčioja rankomis?…. Galvoje nesutelpa toks institucijų “ bejėgiškumas”. Tam, kuris taip padarė- pačiam surišti rankas, numauti kelnias ir visiems matant ,išperti taip, kad atsimintų visą gyvenimą. Ir iš jo tėvų išskaičiuoti solidžią sumą kompensacijos už moralinę ir fizinę žalą.
VISI KOMENTARAI 96

Galerijos

Daugiau straipsnių