Prokuratūra perduoda teismui „Snoro“ bylą: kaltinamieji bus teisiami už akių

  • Teksto dydis:

Generalinė prokuratūra pranešė, kad trečiadienį perduoda nagrinėti teismui buvusio banko „Snoras“ baudžiamąją bylą.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Darius Stankevičius per spaudos konferenciją sakė, kad trečiadienį surašytas kaltinamasis aktas dėl buvusio „Snoro“ vadovų ir akcininkų.

„Kaltinamieji pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo, teismo. (...) Kaltinamieji pabėgo į Rusijos Federaciją, kur slapstosi ir šiandien“, – sakė jis.

Anot jo, kaltinamieji bus teisiami už akių, jiems nedalyvaujant procese.

Kaltinimai byloje pareikšti buvusiems banko vadovams ir akcininkams Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui. Abu kaltinamieji šiuo metu yra Rusijoje, V. Antonovas šioje šalyje yra nuteistas laisvės atėmimo bausme dėl sukčiavimo banke „Sovetskij“.

Jie kaltinami didelės vertės „Snoro“ turto pasisavinimu, didelės vertės turto iššvaistymu, nusikalstamu bankrotu, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimu, apgaulingu banko buhalterinės apskaitos tvarkymu, piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu.

„Snoro“ veikla buvo sustabdyta 2011 metų pabaigoje.

Byla nagrinėti perduodama Vilniaus apygardos teismui.

Bylą sudaro 517 tomų

„Tik užsienio kolegų dėka mes turime informaciją. Bylą sudaro 517 tomų. (...) Byloje uždėti turto areštai kaltinamųjų turtui Lietuvoje ir užsienio valstybėse“, – kalbėjo prokuroras.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Robertas Šadianecas tvirtino, jog ši byla buvo labai sunki ir tyrimas reikalavo daug pastangų.

„Buvo kreiptasi į užsienio valstybes su prašymais atlikti tam tikrus veiksmus, virš 200 kartų“, – teigė jis.

Tik užsienio kolegų dėka mes turime informaciją. Bylą sudaro 517 tomų.

Pareigūnas akcentavo, kad tyrimo metu apklausta 90 liudytojų, atlikta 12 ūkinės-finansinės veiklos tyrimų.

Jis teigė, kad tyrimo metu bendradarbiauta su Europolu, Interpolu, Lietuvos ambasadomis užsienyje ir kitomis tarnybomis bei institucijomis.

Anot jo, nustatyta 230 mln. eurų buvimo vieta, todėl galima tikėtis, kad dalis žalos bus atlyginta.

R. Šadianecas pažymėjo, kad šis turtas – nekilnojamasis turtas, automobiliai, motociklai, akcijos – yra užsienio valstybėse.

Padaryta 500 mln. eurų žala

Ikiteisminis tyrimas buvo pabaigtas 2019 metų sausį. Tada prokurorai pranešė, kad dėl R. Baranausko ir V. Antonovo galimų nusikaltimų buvo padaryta apie 0,5 mlrd. eurų žala kreditoriams, kitiems banko akcininkams ir netiesiogiai valstybei.

Prokuratūros duomenimis, R. Baranauskas Rusijoje yra gavęs politinį prieglobstį.

Teisėsauga įtaria, kad nuo 2008 metų rudens iki 2011 metų vasaros buvo atliktos 35 didelės vertės (nuo 5 mln. iki 74 mln. eurų vertės) banko „Snoras“ piniginių lėšų ir vertybinių popierių pervedimo operacijos į asmenines sąskaitas Šveicarijoje veikiančiuose bankuose.

Taip pat įtariama, kad nuo 2009 metų iki 2011 metų buvo atlikti du didelės vertės galimai neteisėti sandoriai su „Snoro“ turtu.

Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas

Rusija atsisakė suteikti teisinę pagalbą Lietuvai šioje byloje.

„Rusija neišduoda savo piliečių, o taip pat ir kito kaltinamojo. Atsakymai yra tokie, kad informacija, kurią jie gali suteikti Lietuvai, pažeis Rusijos Federacijos įstatymus. Jie mums pateikė neigiamą atsakymą“, – teigė prokuroras.

Didžiosios Britanijos teismai 2015 metais buvo nusprendę tuo metu Londone gyvenusius V. Antonovą ir R. Baranauską išduoti Lietuvai, tačiau pastarieji tada išvyko į Rusiją.NAUJAUSI KOMENTARAI

sovietinis

sovietinis portretas
Viena is kaires pazystu-tai Poligrafas Poligrafycius Sarikovas, o kitas-bene begemotas,kuris bijojo skiepu...

Anonimas

Anonimas portretas
Tie du nuotraukoja tai du iteisinti VAGIS juos niekas nepasodins
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių