Raigardo kelio poste sulaikytas dujovežis su cigarečių kontrabanda, verta per 1 mln. eurų

  • Teksto dydis:

Panaudoję rentgeno kontrolės sistemą į Raigardo kelio postą atvykusioje dujų cisternoje muitininkai aptiko didelę cigarečių kontrabandą, kurios vertė viršija 1 mln. eurų.

Kaip penktadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba, krovininis vilkikas DAF su dujų cisterna į Raigardo kelio postą atvažiavo lapkričio 24 dieną. Dujovežį vairavęs Baltarusijos pilietis pareigūnams deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją vežantis 19 tonų suskystintų propano dujų.

Tačiau patikrinę mašiną rentgeno kontrolės sistema, pareigūnai pastebėjo, kad cisternoje visai ne dujos.

Laikantis saugumo reikalavimų ir iškvietus ugniagesius gelbėtojus, cisterna buvo atverta ir paaiškėjo, kad ji pilna nelegalių rūkalų – baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“. Kad nelegalaus krovinio neišduotų svorių skirtumas, cisternoje dar buvo prikrauta ir įvairių gelžgalių.

Preliminariais duomenimis, šiuo dujovežiu gabenta apie 600 dėžių su 300 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandos, kurios vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1,25 mln. eurų.

Anot muitinės, dėl sudėtingų krovos darbų tikslus kiekis dar nėra žinomas.

Kaip skelbiama, DAF vairuotojas buvo sulaikytas, o Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl cigarečių kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Vėliau vairuotojas buvo paleistas, skyrus kardomąją priemonę –15 tūkst. eurų piniginį užstatą.

Pranešama, kad Lietuvos muitinės pareigūnai šiuo metu pasienyje taiko sustiprintas krovinių patikros priemones. Nuodugniai – panaudojant rentgeno kontrolės sistemą arba iškraunant krovinį – patikrinamas kiekvienas krovininis automobilis. Nudengiami net tuščiomis važiuojančių mašinų tentai, ieškant slėptuvių matuojami automobilių kėbulai, transporto priemonės sveriamos.

Pabrėžiama, kad taikant šias sustiprintas krovinių patikros priemones galimi intensyvesni darbai, susiję su transporto priemonių fizine patikra bei nustatytų pažeidimų fiksavimu, kas gali sukelti ilgesnes transporto priemonių eiles.

Per devynis šių metų mėnesius MKT pareigūnai ikiteisminiuose tyrimuose iš viso jau sulaikė 10,4 mln. pakelių nelegalių rūkalų. Pernai per visus metus buvo sulaikyta 8,3 mln. pakelių cigarečių kontrabandos.NAUJAUSI KOMENTARAI

replės medeliu pririšimui

replės medeliu pririšimui portretas
kaip sulaikėt, taip tyliai ir pradanginsit : ne pirmas kartas. manau savaitės turi užtekti, nes veliau sudrėksta ir realizacijai netinka

Tam tai kur tos

Tam tai kur tos portretas
Lietuvos vertelgos kaip pirko taip ir perka dujas iš Rusijos tik žinoma prisidengadami sankcijomis Rusijai jas parduoda Lietuvos gyventojams trigubai brangiau.

tai kur tos

tai kur tos portretas
sankijos dujo s
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių