Seimo Antikorupcijos komisija klausimą dėl „Foxpay“ nagrinės uždarame posėdyje

Seimo Antikorupcijos komisija klausimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ laimėto didelės vertės viešųjų pirkimų konkurso nusprendė nagrinėti uždarame posėdyje.

Kaip teigė parlamentarė Agnė Širinskienė, minėtu klausimu norisi diskutuoti „atvirai, bet neperžengiant apribojimų“.

„Kadangi skaičiau Vyriausybės išvadą, ji nėra pateikta įslaptinta forma, bet paprašyta laikytis tam tikro konfidencialumo ir kada jau matai minimas užsienio valstybes nekokiame kontekste, siūlyčiau padaryti uždarą posėdį ir dėl išvados padiskutuoti“, – trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdžio metu sakė A. Širinskienė.

„Tai, kad FNTT nėra nieko pateikusi, pasakiusi, jog nieko negali pateikti, tai vienas dalykas, bet kada turime išvadą, kuri yra apie vienos iš valdančiosios daugumos narių aplinką ir tolimus giminaičius, tai klausimų kyla. Norėtųsi atvirai diskutuoti neperžengiant apribojimų ribų“, – pažymėjo ji.

Seimo narės siūlymui svarstyti klausimą uždarame posėdyje pritarė tiek parlamento Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis, tiek kiti komisijos nariai.

„Išvadoje yra minima pakankamai daug ir kitų įmonių, ir susijusių, ir nesusijusių. Tai visuma įmonių. Aš pritarčiau šios dalies svarstymui uždarame komisijos posėdyje“, – kalbėjo A. Stončaitis.

ELTA primena, kad Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“.

Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje.

Pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.

Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

Tuo metu naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“.

Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo.

Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.

Portalas 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu.

Tęsiantis skandalui dėl I. Trinkūnaitės ir verslininkės sugyventinio ryšių ministrės sutuoktiniu, M. Navickienė praeitą savaitę atsistatydino iš pareigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių