STT penkiems savivaldybių politikams pareiškė įtarimus dėl neteisėto išmokų panaudojimo

  • Teksto dydis:

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) skelbia pradėjus ikiteisminius tyrimus dėl buvusių ir esamų savivaldybių tarybų narių galimo piktnaudžiavimo gaunant jų veiklai skirtas išmokas, įtarimai pareikšti penkiems politikams.

Kaip pirmadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), įtarimai dėl lėšų panaudojimo 2019–2023 kadencijoje pareikšti Jonavos rajono savivaldybės tarybos nariams Kęstučiui Macioniui, Žilvinui Galimovui, taip pat buvusiam Neringos savivaldybės tarybos nariui Stasiui Valančiui ir esamam šios savivaldybės tarybos nariui Laurynui Vainučiui bei Birštono savivaldybės tarybos narei Romai Žentelienei.

STT turimais duomenimis, buvę ir esami savivaldybių politikai galimai klastojo dokumentus, juose įtvirtindami tikrovės neatitinkančius duomenis apie patirtas išlaidas, nesusijusias su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Visi jie įtariami piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ar disponavimu suklastotais dokumentais, dalis – ir turto pasisavinimu, sukčiavimu.

Tarnybos teigimu, K. Macionis Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarė didesnę nei 19 tūkst. eurų žalą, jo kolega Ž. Galimovas – per 10 tūkst. eurų žalą.

Buvęs Neringos savivaldybės tarybos narys S. Valančius, kaip įtariama, Neringos savivaldybei padarė 9 tūkst. eurų, dabartinis šios savivaldybės politikas L. Vainutis – per 600 eurų žalą.

R. Žentelienė galimai neteisėtai pasinaudodama Birštono savivaldybės skirtomis išmokomis įtariama padariusi per 1,6 tūkst. eurų žalą.

Šiuo metu STT atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl 25 savivaldybių tarybos narių išmokų naudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

Tyrimai pradėti visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus akciją „Skaidrinam“.NAUJAUSI KOMENTARAI

STT - kaltina , o prezidentas NAUSĖDA - teisina,

STT - kaltina , o prezidentas NAUSĖDA - teisina, portretas
tai kurie iš jų - t e i s ū s ?-- Kas suteikė teisę NAUSĖDAI; - užbėgti už akių TEISMUI ir iš a n k s t o IŠTEISINTI fin. nusikaltėlį M.SINKEVIČIŲ-- vien už tai / politinę korupciją / NAUSĖDA-n e v e r t a s prezidento posto.

Paulius

Paulius portretas
Vogti-tai macionio liga, nepagydoma. Gal teismas kažkiek pristabdys norą vogti, bet šiaip vilčių maža.Ir dar pareigos-regitros vadovas, kasdien gali kombinuoti. Galimai taip ir daro.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių