Sukčiai iš vyro Radviliškio rajone išviliojo beveik 14 tūkst. eurų

Per internetinę investavimo platformą užsidirbti pinigų sumanęs Radviliškio gyventojas neteko beveik 14 tūkst. eurų – juos išviliojo sukčiai.

Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį, 14 val. 36 min., į Radviliškio rajono policijos komisariatą kreipėsi 62 metų vyras.

Jis pareiškė, kad nuo balandžio 18 dienos nenustatyti asmenys per internetinę investavimo platformą, apgaulės būdu, iš jo išviliojo 13 tūkst. 912 eurų.

Šiaulių apskrities policija pranešė, kad vyras nukentėjo, kai nenustatytiems asmenims perdavė savo anketinius duomenis.

Jais pasinaudojus, jo vardu buvo atidaryta „Paysera“ sąskaita.

Balandžio 18 dieną neteisėtai pasinaudojus radviliškiečio elektronine mokėjimo priemone, neva investicijoms jo vardu buvo paimtas 4 tūkst. eurų kreditas.

Jis iš radviliškiečio sąskaitos iškeliavo į nenustatytas bankų sąskaitas.

Neteisėtai naudojantis vyro elektronine mokėjimo priemone tą pačią dieną iš kitos bendrovės buvo paimtas 1850 eurų kreditas, o balandžio 23 dieną dar iš vienos bendrovės – 1062 eurų kreditas.

Po dienos buvo paimtas 1000 eurų kreditas.

Investuoti pinigai negrąžinti, asmenys ryšio priemonėmis nebepasiekiami.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimo ar neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis bei neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Už tai gresia bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas.

Policija sako, kad didesnė dalis nukentėjusiųjų nuo investicinių sukčiavimų apie investavimą supranta mažai, tačiau yra girdėję, kad galima pasakiškai praturtėti. 

Nusikaltimo schema paprasta: dažniausiai socialiniame tinkle žmogus randa skelbimą apie investavimą į kriptovaliutas, paspaudžia nuorodą ir užsiregistruoja, tuomet tą pačią arba kitą dieną jam paskambina asmuo, paprastai kalbantis rusų kalba, prisistato kompanijos brokeriu ar konsultantu, įtikina, kad jo padedamas žmogus turi investuoti į kriptovaliutą ir taip galės uždirbti daug pinigų.

„Žmogus įtikinamas susikurt paskyrą kriptovaliutų keitykloje, iš savo banko pervest eurus į kriptovaliutų keityklą, pakeist eurus į kriptovaliutą ir pervest į sukčiaus nurodytą kripto sąskaitą – neva tokiu būdu jis papildo savo paskyrą. Iš tiesų tą internetinę svetainę sukuria sukčiai, joje neva atvaizduota, kaip keičiasi uždirbamų pinigų kreivė. Deja, žmogus nežino, kad pinigai jau seniai nukeliavę sukčiams“, – sako policija.

Norintiems investuoti, pareigūnai pataria neprarasti kritinio vertinimo – visą laiką pagalvoti, ar žmogus, su kuriuo kalbama, yra tikrai tas, kuo prisistato.

Galima paieškoti informacijos internete, pabandyti susitikti, pasižiūrėti, kur ofisas, pasitikrinti Lietuvos banko svetainėje, ar įmonė turi leidimą verstis tokia veikla.


Šiame straipsnyje: sukčiaiinvestavimasinternetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

NA

NA portretas
Kažkaip negaila tų godžių asilų - informacijos apie sukčius daugiau negu pakankama.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių