Teisėsauga tiria iki 125 tūkst. eurų vertės smulkinto asfalto vagystę iš „Via Baltica“ statybvietės

Bendrovės, vykdančios darbus „Via Baltica“ ruože nuo Marijampolės iki Lietuvos–Lenkijos sienos, kreipėsi į teisėsaugą dėl išvogtų 5 tūkst. tonų smulkinto asfalto, pranešė „TV3 Žinios“. Pasak dviejų rekonstrukcijos darbus atliekančių įmonių, iš laikinos statybų aikštelės dingo nuo 75 iki 125 tūkst. eurų vertės asfalto.

Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuroras Giedrius Šalaševičius teigė, kad tokie kiekiai reiškia, jog asfaltas buvo nuolatos gabenamas ne į „Via Baltica“ kelių įrengimo vietas. Visgi, anot jo, kaip tai galėjo nutikti, išaiškės tyrimo metu.

„Vienu kartu čia nebuvo išvežta, nes turbūt tokios technikos nėra, kad 5 tūkst. tonų išvežtų per vieną kartą. Be abejo, kad greičiausiai nuolat kažkoks kiekis keliavo į kitur, negu turėjo nukeliauti. Tačiau į tai atsakys tyrimas“, – teigė G. Šalaševičius

Taip pat, anot prokuroro, kelininkai pateikė fotografijas, kurios galimai parodo, jog asfaltas buvo panaudotas įrengti privatiems keliukams ar automobilių įvažiavimams Marijampolės, Kalvarijos ir Vilkaviškio savivaldybėse.  

„Prie pareiškimo buvo pridėtos nuotraukos iš tam tikrų gyvenamųjų kiemų ar kitų privačių teritorijų, kur galėjo būti išpiltas asfaltas“, – sakė jis.

Apklausti savivaldybių gyventojai teigė, kad asfaltą išvežiojo patys statybininkai, kurie už vieną mašinos priekabą, kurioje telpa iki 6 tonų asfalto, prašė 200 eurų sumos.

Visgi, pačių įmonių atstovai apie situaciją nekomentavo.

ELTA primena, kad kelias „Via Baltica“ kerta nuo Latvijos iki Lenkijos pasienio, šiam projektui suteiktas ypatingos valstybinės svarbos statusas. Visą 269 km ilgio „Via Baltica“ kelio Lietuvos teritorijoje rekonstrukciją numatoma baigti iki 2030 metų.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus Mariaus Švaikausko, automagistralę nuo Marijampolės iki Lietuvos–Lenkijos sienos tikimasi užbaigti iki 2025 metų. Keturių rekonstruojamų „Via Baltica“ ruožų nuo Marijampolės iki Lietuvos–Lenkijos sienos ilgis – apie 40 kilometrų.NAUJAUSI KOMENTARAI

?

? portretas
Gal džiugelis motinos namų kiemą asfaltavo, kad vandens vogimo magistralės nesimatytų?

Krūmas

Krūmas  portretas
Taip ir suplonėja asfaltas.

na

na portretas
tai ką norėt..jei Džiugelis ir tai vandenį vagią...o sakė per TV, kad negyvenu...kol žurnalistai nenufilmavo kiekvieną rytą išvažiuojantį ir grįžtantį į tuos namus. Kas prie ko prieina...tą ir vagia...
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių