Teismo sprendimas dėl buvusio J. Miltinio teatro vadovo priekabiavimo – lapkritį

  • Teksto dydis:

Panevėžio apygardos teismas baigė nagrinėti už seksualinį priekabiavimą nuteisto buvusio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo Lino Marijaus Zaikausko apeliacinį skundą.

Bylą teisėjų kolegija išnagrinėjo per du posėdžius ir savo sprendimą skelbs lapkričio 21 dieną, pranešė teismas.

Nuteistojo prašymu byla Panevėžio apygardos teisme nagrinėta uždaruose posėdžiuose.

Gegužės 4 dieną Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų teisėjas pripažino L. M. Zaikauską kaltu dėl pasikėsinimo priversti lytiškai santykiauti ir skyrė jam 44 parų arešto bausmę, ją nurodė atlikti poilsio dienomis.

Teismas taip pat priteisė nukentėjusiai aktorei atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinę ir 100 eurų turtinę žalą.

L. M. Zaikauską seksualiniu priekabiavimu apkaltino aktorė Erika Račkytė. Ji repetavo L. M. Zaikausko režisuotame spektaklyje „Mergaitės svajonė“. Mergina nurodė, kad per repeticijas tuometinis J.Miltinio dramos teatro vadovas ne kartą jai minėjo, jog po spektaklio premjeros ji turės su juo „permiegoti“, tokiu būdu atsidėkodama už repeticijas.

Pasak E. Račkytės, L. M. Zaikauskas jai sakė, kad tik turėdama lytinių santykių su juo ji bus žvaigždė, jei ne, bus priversta išeiti iš darbo. Merginos tvirtinimu, prieš vieną repeticiją vadovas pasakė: „ateik čia"“, suėmė jai už veido bei pradėjo pareiškėją bučiuoti per prievartą, įsakydamas jai išsižioti. Tą pačią dieną jis po repeticijos išjungė šviesą ir vėl suėmė už veido bei pradėjo bučiuoti per prievartą.

Kilus skandalui, L. M. Zaikauskas buvo atleistas iš pareigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
CHA: "Kupiškio rūmų teisėjas pripažino L. M. Zaikauską kaltu dėl pasikėsinimo priversti lytiškai santykiauti..." - SUPER formuluotė: 'PASIKĖSINIMO priversti' - reikia suprasti kad prievartos primest nepavyko, tai... dabar visi vyrai bus pradėti kaltint VIEN už norą... ar šiaip, pagal tą faktą kad jie tam turi 'priemonę'.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių