Teismui perduota sukčiavimo, dokumentų klastojimo įgyjant ES paramą byla

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismui perduota byla, kurioje penki fiziniai ir du juridiniai asmenys kaltinami sukčiavimu, turto iššvaistymu, apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu, dokumentų suklastojimu bei tarnybos pareigų neatlikimu, siekiant gauti Europos Sąjungos (ES) paramą.

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, paramos gavėjai ir kiti asmenys kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje 2015-2020 metais Molėtų rajone, Dubingiuose, vykdydami Nacionalinės mokėjimo bei Inovacijų agentūrų administruojamus projektus, sukčiavimo būdu užvaldė didelės vertės svetimą turtą.

Nurodoma, jog ES bei valstybės finansiniams interesams padaryta žala siekia per 460 tūkst. eurų.

Kaltinamieji, siekdami gauti finansinę paramą, suklastojo dokumentus, juose fiksavo tikrovės neatitinkančią informaciją apie neva atliktus darbus, o šiuos dokumentus teikė agentūroms, rašoma pranešime.

Minėti asmenys, siekdami išvengti turtinės prievolės, kaltinami vykdę pakartotines bankines operacijas tarp bendrininkų valdomų banko sąskaitų.

Taip pat, bylos duomenimis, nusikalstamų veikų organizatorius ir vadovas bei vienas iš bendrininkų iššvaistė vienos iš bendrovių turtą – 90 tūkst. eurų, nepagrįstai pervesdami šią pinigų sumą į kitas bankų sąskaitas.

Taip pat baudžiamojoje byloje vienas iš asmenų yra kaltinamas tuo, kad veikdamas neatsargiai, netinkamai atliko statinių statybos techninės priežiūros vadovo pareigas, netikrindamas faktiškai atliktų darbų kiekių, formaliai pasirašydamas dokumentus.

Teigiama, jog tai jis darė suprasdamas, kad taip jiems suteikė juridinę galią ir visus privalomus rekvizitus, patvirtinančius dokumentuose nurodytų statybos darbų kiekių atitikimą faktiniams darbų kiekiams, iš anksto nepažadėjęs prisidėjo prie neteisėtų organizuotos grupės veiksmų, dėl ko buvo iš esmės suklaidintos paramas administruojančios agentūros, kurios nepagrįstai išmokėjo paramos lėšas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Apsidalins

Apsidalins portretas
"paskolu dezutemis" - ir po bylos...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių