Už narkotikų platinimą nepilnametei: laisvės apribojimas ir darbas globos įstaigose

Už narkotinių medžiagų platinimą 14-metei paauglei teismas jaunuoliui skyrė laisvės apribojimą ir įpareigojo nemokamai dirbti globos įstaigose.

Narkotinių medžiagų pavartojusi nepilnametė ėmė dusti, paskui prarado sąmonę, ji buvo paguldyta į ligoninės reanimacijos skyrių.

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis bei jų realizavimo nepilnametei.

Trys 19–21 metų vaikinai – E. S., D. B. ir M. B. – pripažinti kaltais, dviem  paskirtos laisvės apribojimo bausmės nuo pusantrų metų iki dvejų metų, kitas nubaustas viešaisiais darbais ir bauda, pranešė teismas.

Bylos duomenimis, sausio 21-ąją Kelmės rajone E. S. už 20 eurų iš pažįstamo D. B. nusipirko nedidelį kiekį marihuanos ir hašišo.

Tą pačią dieną dalį narkotikų realizavo savo pažįstamiems, likusią pasiliko sau.

Grįžęs namo įsijungė internetinį žaidimą ir susirašinėjo su pažįstama mergaite, užsiminė, kad turi žolės, ir jai pasiūlė išbandyti. Ji sutiko pamėginti.

Netrukus jiedu susitiko ūkiniame pastate ir pamėgino. Hašišą rūkė dūmus traukdami per plastikinį butelį, po to išsiskirstė.

Teisme E. S. pasakojo, kad mergaitė tada dūmą patraukusi porą kartų, jai buvę smagu, ji juokėsi.

Tą patį vakarą paskambinusi mergaitės mama E. S. pasakė, kad dukra pasijuto blogai ir buvo išvežta į ligoninę. Teisme liudijusi nukentėjusiosios mama teigė, kad tą vakarą iš lauko grįžusi dukra nuėjo į savo kambarį. Netrukus moteris telefonu gavo dukros žinutę, kad ją dusina. Atskubėjusiai mamai mergaitė spėjo pasakyti, kad „traukė per „bambalį“, ir prarado sąmonę.

Nukentėjusioji buvo skubiai išvežta į ligoninę ir paguldyta į Reanimacijos skyrių.

Teisme E. S. savo kaltę pripažino, sakė, kad narkotikus įsigijo paprašytas savo pažįstamų. E. S. labai gailėjosi, atsiprašė.

Dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis, jų realizavimo savo kaltę pripažino ir D. B. Abu kaltinamieji anksčiau neteisti.

Kaltinamasis M. B. savo kaltės irgi neneigė. Teisme sakė, kad vieną dieną, vedžiodamas šunį, pamatė tris jaunuolius, priartėjęs užuodė, kad šie rūko žolę. Iš vaikinų už 10 eurų įsigijo vieną suktinę hašišo.

Grįžęs namo parūkė ir likutį paslėpė namuose. M. B. teigimu, nuo įsigijimo praėjus 3–4 dienoms atvažiavo policija, pasakė, kad namuose darys kratą, ir paklausė, ar namie turi narkotinių medžiagų.

Vienam pareigūnui M. B. parodė, kur yra narkotinės medžiagos. Vaikinas teisme tvirtino, kad narkotikų niekam nepardavė, jis dėl savo poelgio gailėjosi. M. B. jau kartą teistas dėl narkotinių medžiagų.

Skirdamas bausmę kaltinamajam M. B., teismas nurodė, kad jis neteisėtai disponavo gamtine narkotine medžiaga (kanapių derva), kuri kelia mažesnį pavojingumą nei sintetinės narkotinės medžiagos, bei į tai, kad jo neteisėtai disponuotos medžiagos kiekis – 0,324 g – nežymiai viršija nedidelį kiekį – 0,25 g.

Už padarytą nusikaltimą teismas E. S. paskyrė laisvės apribojimo bausmę dvejiems metams, D. B. – laisvės apribojimo bausmę pusantrų metų, įpareigojant kiekvieną neatlygintinai išdirbti iki 120 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Jaunuoliams uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Už padarytą baudžiamąjį nusižengimą teismas M. B. paskyrė 10 mėnesių viešųjų darbų bausmę, įpareigojant per mėnesį neatlygintinai išdirbti 20 valandų visuomenės labui, ir 1600 eurų baudą.

Ši paskirta galutinė bausmė yra subendrinta dalinio sudėjimo būdu su anksčiau Šiaulių apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kandidatė Nr.1 \\\\\.../////

Kandidatė Nr.1  \\\\\...///// portretas
į (ne)"Laisvės" partiją.

D

D portretas
Kaip nusikaltelis gali dirbti globos istaigoje?

siaures vėjas

siaures vėjas portretas
Šliundra mažametė!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių