VSAT prie Druskininkų sulaikė vietos gyventoją: su savimi tempėsi kontrabandos už 7 tūkst. eurų

  • Teksto dydis:

Druskininkų pasieniečiai už 60 metrų nuo valstybės sienos sulaikė jauną vietos gyventoją, apsikarsčiusį ryšuliais su daugiau kaip 7 tūkst. eurų vertės baltarusiškomis cigaretėmis.

Antradienio naktį tarnybą ties Jaskonių kaimu (Druskininkų sav.) vykdę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai pastebėjo nuo valstybės sienos į šalies gilumą einantį vyrą, apsikrovusį juodos spalvos ryšuliais. Pasieniečiai jį sulaikė. Išaiškėjo, jog tai 24-erių vietos gyventojas. Jis gabeno aštuonis polietileno plėvele apsuktus ryšulius.

VSAT pareigūnai taip pat išsiaiškino, jog šis jaunas vyras pasienio ruože, esant paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, atsidūrė nebūdamas įtrauktas į asmenų, turinčių teisę čia būti bei neturėdamas asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento.

Kontrabandininką pristačius į pasienio užkardą, jo gabentuose ryšuliuose rasta 1 680 pakelių cigarečių „Minks Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, – 7 375 eurai.

Dėl pakartotinio akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką VSAT pareigūnai druskininkiečiui pradėjo administracinę teiseną. Už tokį administracinį nusižengimą įstatyme numatyta 5 760–6 000 eurų bauda. Dar viena bauda, nuo 90 iki 170 eurų, šio vyro laukia už pakartotinį pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą.

Apklausę kontrabandininką ir įteikę jam šaukimą po keliolikos dienų atvykti į Druskininkų pasienio užkardą, kai ten bus nagrinėjamos jo administracinės bylos, pasieniečiai jį paleido.

Sulaikytos cigaretės laikinai saugomos minėtoje pasienio užkardoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių