Airiją ir JAV jungiančio interaktyvaus „Portalo“ veikimas dėl praeivių elgesio sustabdytas

Dubline esančios viešos interaktyvios skulptūros, vadinamos realiuoju laiku veikiančiu vizualiniu tiltu tarp Airijos sostinės ir Niujorko, veikimas po savaitės buvo sustabdytas dėl praeivių „netinkamo elgesio“.

„Portalo“ kūrėjai „tiria galimus techninius sprendimus dėl nedidelės mažumos žmonių nederamo elgesio jiems esant priešais „Portalą“, pranešė Dublino miesto taryba (DCC).

Kiekviena skulptūra užtikrina ištisą parą veikiančią tiesioginę vaizdo transliaciją iš „Portalo“ kitame mieste, todėl žmonės iš abiejų pusių gali sąveikauti realiuoju laiku.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose išpopuliarėjusiuose vaizdo įrašuose matyti, kaip abiejuose miestuose žmonės demonstruoja nuogybes, o vienas Dublino gyventojas telefone rodo nuotrauką iš 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolio Niujorke.

Dubline išdygęs „Portalas“, esantis prie pat pagrindinės miesto arterijos – O'Connello (O'Konelo) gatvės, – buvo išjungtas vėlai antradienį, pranešė vietos valdžia.

„Deja, pageidautinas sprendimas, kuris būtų buvęs susijęs su vaizdo suliejimu, nebuvo tenkinantis“, – rašoma toliau. Dizaineriai ieško „galimų techninių sprendimų“, priduriama pareiškime.

Planuota, kad skulptūra, kuri turėjo veikti iki šių metų rudens, gali būti vėl įjungta „vėliau šią savaitę“, pranešė taryba, nepateikdama išsamesnės informacijos.

„Svarbu pažymėti, kad didžioji dauguma su Dublino „Portalu“ sąveikavusių žmonių elgėsi tinkamai“, – pridūrė DCC.

Prieš skulptūros atidengimą gegužės 8 dieną Dublino meras Daithi de Roiste (Daitis de Roistė) sakė, kad „norėtų paraginti Dublino gyventojus ir miesto svečius ateiti ir sąveikauti su šia skulptūra bei išreikšti airišką sveikinimą ir gerumą viso pasaulio miestams“.

Skulptūros atidarymo dieną miestas pranešė, kad artimiausiais mėnesiais planuoja sujungti Dublino „Portalą“ su analogiškais Lenkijoje, Brazilijoje ir Lietuvoje.

Vilniuje, prie geležinkelio stoties, per „Portalą“ galima tiesiogiai susimojuoti su žmonėmis Liubline, Lenkijoje.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių