Būdamas 88-erių mirė aktorius D. Sutherlandas

  • Teksto dydis:

Būdamas 88-erių mirė kino veteranas Donaldas Sutherlandas (Donaldas Saderlandas), vaidinęs tokiuose filmuose kaip  „Purvinas tuzinas“ (The Dirty Dozen) ir „Bado žaidynės“ (The Hunger Games), ketvirtadienį pranešė jo sūnus.

„Skaudančia širdimi pranešu, kad mano tėvas Donaldas Sutherlandas mirė“, – socialiniame tinkle „X“ rašė aktorius Kieferis Sutherlandas (Kyferis Saderlandas).

D. Sutherlandas pasižymėjo išskirtiniu žvilgsniu ir skvarbiomis akimis, kurios suteikė gilumo ir paslaptingumo įvairiems vaidmenims, kuriuos jis atliko per pusę amžiaus didžiajame ekrane.

Jis vaidino šmaikščius vyrus, taip pat antiherojus ir piktadarius, o pastaruoju metu tarp naujos kartos gerbėjų išgarsėjo kaip ciniškas ir klastingas prezidentas Snou „Bado žaidynių“ frančizėje.

„Aš asmeniškai manau, kad tai vienas svarbiausių aktorių kino istorijoje. Jo niekada neišgąsdino joks vaidmuo – geras, blogas ar bjaurus. Jis mylėjo tai, ką darė, ir darė tai, ką mylėjo, niekas negalėtų prašyti daugiau. Jis gerai nugyveno savo gyvenimą“, – rašė K. Sutherlandas.

D. Sutherlandas išgarsėjo suvaidinęs Roberto Aldricho (Roberto Oldričo) filme „Purvinas tuzinas“, kuriame 12 nuteistųjų gauna užduotį įvykdyti savižudišką misiją okupuotoje Prancūzijoje.

Vaidindamas kartu su tokiomis garsenybėmis kaip Charlesas Bronsonas (Čarlzas Bronsonas), Lee Marvinas (Li Marvinas) ir Telly Savalas (Telis Savalas), D. Sutherlandas patraukė televizijos serialo „M.A.S.H“ prodiuserių dėmesį.

Ši rafinuota satyra apie Vietnamo karą, kurioje taip pat vaidino aktorius Elliottas Gouldas (Eliotas Gouldas), išgarsino D. Sutherlando pavardę praėjusio amžiaus 8-o dešimtmečio Amerikoje ir atvėrė duris ilgametei karjerai kino ekranuose, per kurią jis dirbo su didžiausiais šou verslo atstovais.NAUJAUSI KOMENTARAI

a+a

a+a portretas
geras aktotius buvo
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių