Ispanijos policija surado vieną iš kelių pavogtų britų tapytojo F. Bacono paveikslų

Ispanijos policija ketvirtadienį pranešė suradusi britų tapytojo Francis Bacono (Frensio Bekono) 5 mln. eurų vertės paveikslą, kuris 2015 metais buvo pavogtas kartu su kitais keturiais jo darbais.

Šis darbas yra vienas iš penkių ispanų bankininko Jose Capelo (Chosė Kapelo) portretų, kurių bendra vertė viršija 25 mln. eurų ir kurie 2015 metų liepą buvo pavogti iš jo namų Madride.

Vagys taip pat išnešė seifą, kuriame buvo laikoma monetų ir brangakmenių kolekcija. Tuo metu tai buvo laikoma viena didžiausių šiuolaikinio meno vagysčių Ispanijoje. 2017 metais policija surado tris iš penkių XX amžiuje kūrusio britų menininko paveikslus.

Policija pareiškime nurodė, kad sulaikė du asmenis, įtariamus dalyvavus vagystėje, todėl pavyko surasti vieną iš pavogtų kūrinių.

Policija nuo 2015-ųjų iki šiol sulaikė 16 asmenų, įtariamų dėl vagystės, įskaitant asmenį, kuris, kaip manoma, užsakė apiplėšimą, ir tuos, kurie jį įvykdė, priduriama pareiškime.

„Tyrimai tęsiami siekiant surasti likusius kūrinius ir sulaikyti jais disponuojančius asmenis, daugiausia dėmesio skiriant Ispanijos piliečiams, susijusiems su Rytų Europos organizuotomis grupuotėmis“, – sakoma pareiškime.

Policija nepateikė daugiau informacijos apie apiplėšime dalyvavusius asmenis ir apie tai, kaip jie buvo nustatyti.

F. Baconas yra laikomas vienų įžymiausių šiuolaikiniu britų tapytojų, už kai kuriuos jo ekspresionistinius darbus aukcionuose mokamos rekordinės sumos.

2013 metais jo triptichas „Trys Luciano Freudo studijos“ (Three Studies of Lucian Freud) aukcione „Christie's“ Niujorke buvo parduotas už 142,4 mln. dolerių (131,21 mln. eurų) sumą. Tuo metu tai buvo vienas brangiausiai parduotų kūrinių.

F. Baconas dažnai lankydavosi Madride, kur studijuodavo senųjų meistrų darbus, laikomus Nacionaliniame Prado muziejuje. Menininkas ir mirė šiame mieste 1992-aisiais, būdamas 82 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
10 euru duociau, ir tai tik uz remeli
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių