„Jaunimo linijos“ inicijuotoje „Vilties knygoje“ – jautrios žymių žmonių istorijos

„Vilties knyga“ – nevyriausybinės organizacijos „Jaunimo linija“ inicijuotas leidinys, raginantis niekuomet nenuleisti rankų! Čia rasite psichoterapeutės Ingos Juodkūnės pokalbius su garsiais ir mažiau žinomais žmonėmis apie psichikos sveikatos problemas ir jų įveikimą. „Vilties knyga“ – tai užrašytas liudijimas, kad išeitis visuomet yra, tik kartais užtrunka ją pamatyti arba tam reikia labai daug pastangų.

Šioje knygoje savo istorijomis dalijasi dainininkės Gabrielė Vilkickytė, Ieva Zasimauskaitė, Migloko, menininkai Algis Kriščiūnas, Jolita Vaitkutė, aktoriai Marius Repšys, Dominykas Vaitiekūnas, kunigas Kęstutis Dvareckas. Kalbinami ir ne tokie vieši žmonės: „Jaunimo linijos“ savanorė Julija Staškovskaja, skambinantysis Dominykas Šiugžda. Nuoširdžiomis ir jautriomis istorijomis jie rodo pavyzdį, kaip net ir sunkiausiose situacijose galima atrasti šviesiąją gyvenimo pusę.

„Vilties knyga“ yra daugiau nei tik mūsų visuomenėje žinomų žmonių tikros, drąsios, nepagražintos istorijos apie psichikos sveikatos problemas ir jų įveikimą. „Vilties knyga“ yra apie kiekvieną iš mūsų, kai tam tikromis aplinkybėmis tampame silpni ir pažeidžiami, kai jaučiamės vieniši ir užstrigę, kai tiesiog susiduriame su sunkumais. „Vilties knyga“ mums kalba, kad bet kuris iš mūsų ar mūsų artimųjų, kolegų gali išgyventi daug daugiau, nei pastebime išorėje. Psichikos sveikatos problemos slypi giliai viduje ir tik jų įžodinimas, įgarsinimas jas labiau atskleidžia ir padaro įveikiamas. Todėl kuo daugiau suteiksime erdvės pasidalinimams apie savo išgyvenimus, patirtis, tuo tapsime laisvesni ieškoti išeičių“, – sakė knygos autorė, psichologė ir psichoterapeutė Inga Juodkūnė.

Mintį išleisti tokią knygą ir Lietuvoje įkvėpė Didžiosios Britanijos psichinės sveikatos aktyvistai Jonny’is Benjaminas ir Britt Pflüger, gerai žinomų knygų „Nepažįstamasis ant tilto“ („Sofoklis“, 2019) bei „The Book of Hope“ autoriai. Pastaroji pasirodė Jungtinėje Karalystėje 2021-aisiais, joje žymūs šios šalies žmonės dalijasi istorijomis, kas kiekvienam jų suteikia vilties.

„Knygoje pateikiamos istorijos įkvepia drąsos ne tik eiti pirmyn, bet sykiu ir dalintis savo išgyvenimais – mūsų patirtis gali tapti ramsčiu kitiems, atsidūrusiems sunkioje padėtyje. Knygos herojai pasakoja, kaip jiems pavyko atsistoti ant kojų ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą, atrasti viltį, kai tai atrodė vargiai įmanoma. Psichologiniai iššūkiai gali užklupti kiekvieną, o su jais susidūrę žmonės patiria ištisą jausmų gamą. Svarbu kalbėti apie savo išgyvenimus, taip pat gebėti išklausyti ir išgirsti kitą. Labai tikimės, kad „Vilties knyga“ taps saulės spinduliu tiems, kas šiuo metu išgyvena slogų periodą“, – teigė „Jaunimo linijos“ komunikacijos vadovė Rita Stanelytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių