Muzikos prodiuserė, gyvenanti vienuolyne

Geros žinios nuo mokyklos pavargusiems abiturientams – universitete gyvenimas taps lengvesnis. Anot panevėžietės Gabijos Šutaitės, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakultete studijuojančios muzikos produkciją, įstojus čia ne tik pagerėjo mokslo rezultatai, bet ir išaugo motyvacija mokytis.

Labai gera pradžia

Mergina yra viena iš studenčių, kuriai universitetas skyrė stipendiją studijų kainai padengti. Atsižvelgiant į konkursinius balus ir pasirengimą studijoms, studentams, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas vietas, studijų kaina gali būti padengiama visiškai arba iš dalies visam studijų laikotarpiui. Anot studentės, tai labai gera pradžia, vis dėlto Gabijos planuose ir svajonėse – iš naujo stoti į Valstybės finansuojamą vietą.

Iš Panevėžio į Kauną atvykusi mergina prisipažįsta, kad mokykloje mokslai jos ne itin domino, tačiau viskas kitaip universitete – čia ir įdomu, ir rezultatai daug geresni.

„O šiaip tai gal buvau ir per daug užsiėmusi. Pradėjau lankyti muzikos mokyklą, vėliau – ir dailės. Tai grįžus namo norėdavosi tik gulti. O dar namų darbai. Tada ir atsirado toks nenorėjimas“, – apie, ko gero, visiems vyresnių klasių moksleivių pažįstamą perdegimą pasakoja Gabija.

Lemtingas apsilankymas koncerte

Su daile savo studijas iš pradžių norėjusi sieti mergina, nuomonę pakeitė su mama apsilankiusi savo mėgstamiausio atlikėjo koncerte Londone. „Klausantis koncerto man kilo labai daug klausimų, buvo įdomu, kaip tas ar anas padaroma. Tuomet mama ir užsiminė, kad yra tokia Muzikos produkcijos programa“, – pasakoja pirmakursė.

Pasidomėjusi visų Lietuvos aukštųjų mokyklų siūlomomis programomis, mergina pasirinko „viduriuką“ – muzikos produkciją, kur svarbi tiek muzikinė, tiek techninė pusės.

Pirmakursei įdomiausia garso inžinerija, nes čia susijungia jai įdomiausi dalykai: garsas ir fizika.

Gabija džiaugiasi, kad paskaitose susiduria ne tik su teorija, bet ir praktika. Studentai eina į muzikos studijas, mokosi įrašinėti instrumentus, balsą. Pirmakursei įdomiausia garso inžinerija, nes čia susijungia jai įdomiausi dalykai: garsas ir fizika.

Savo specializaciją studentė pastiprino pasirinkusi kitų sričių dalykus: informacines technologijas, anglų kalbą ir edukologiją. Kitais metais galbūt prisidės ir gretutinės studijos – Gabija mielai rinktųsi kažką iš meno srities.

Šeimoje – meno judėjimas

Nors dailės mokykloje mergina baigė tapybą, ten, kur dabar įsikūrusi, vietos molbertui neužtenka. Studentė gyvena vienuolyne nuomojame kambaryje Kauno centre. Būdama ateitininke Gabija ir čia, ne savo gimtajame mieste, susitinka su kitais ateitininkais, nueina su jais pasėdėti ir išgerti arbatos.

Baigusi studijas mergina norėtų tęsti karjerą Lietuvoje, vėliau – Skandinavijoje ar Jungtinėje Karalystėje, kur yra stipriausia muzikos rinka. Gabija ir pati kuria muziką ir neabejoja, kad po universiteto galės drąsiai siekti savo svajonių.

Dėl savo pasiekimų ji dėkoja ir tėvams. Šeimoje, kurioje, pasak merginos, yra ji, brolis, dvi sesės ir trys šunys, tėvai prioritetu iškėlė muzikinį išsilavinimą – vaikai galėjo patys pasirinkti instrumentą. Mergina juokiasi, kad galbūt šeimoje ir pradėjo meno judėjimą, nes, be muzikos mokyklos, pasirinkusi ir dailę, menu sudomino ir kitus šeimos narius.NAUJAUSI KOMENTARAI

\\\\\.../////

\\\\\...///// portretas
"Geros"Wolskės foto montažas.

Tatar'maisteris \\\\\.../////

Tatar'maisteris  \\\\\...///// portretas
Apie vaginą (putę) davatka neprisibadžius?

Pakrante

Pakrante portretas
Visi nori būti gražūs,kokį dievas sutvėrė,toks ir esi,mažiausiai reikia kritikuoti kitus,nes nežinai kas tau gali būti rytoj !
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių