Prasideda tris mėnesius truksiantis festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“

  • Teksto dydis:

Druskininkuose šeštadienį prasideda tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“.

Tris mėnesius vyksiantis festivalis šįmet kurorte skambės 22 kartą.

Anot vietos savivaldybės, kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardą garsinantis festivalis seniai peržengė Druskininkų ribas, išsiplėtė ir jo veiklos, dabar jos apima muziką, dailę, literatūrą, kiną ir fotografiją.

Šių metų festivalio koncertai vyks Druskininkų bažnyčioje, M. K. Čiurlionio meno mokykloje, Druskininkų Pramogų aikštėje, Miesto muziejuje, K. Dineikos sveikatingumo parke ir Švendubrės kaime. Koncertuos pianistai Petras Geniušas, Rokas Zubovas, Paulius Andersson, Guoda Gedvilaitė.

Iki rugsėjo pabaigos klasikinės ir sakralios muzikos mylėtojams suplanuota 12 renginių.

Išskirtinis renginys rugpjūčio 16 dieną vyks Švendubrės miške – čia į visumą susilies šviesa, šokis, muzikos garsų ir miško ošimo darna.

Trečią kartą bus rengiamas Asociatyvios nuotraukos konkursas, fotografai kviečiami pateikti su M. K. Čiurlionio paveikslais besiasocijuojančias nuotraukas.

Šiemet pirmą kartą bus pristatyta edukacinė-degustacinė programa „Ką gi valgė Čiurlioniai? Kasdieninė ir šventinė šeimos užstalė“, pakviesianti iš arčiau pažinti M. K. Čiurlionį ir jo šeimos kasdienybę bei įpročius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių