Iš pareigų atleistas O. Koršunovas: teatre metus vyko mobingas (atnaujinta)

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) ketvirtadienį pranešė iš pareigų atleidęs meno vadovą Oskarą Koršunovą.  Kūrėjas sako neturėjęs jokios laisvės kurti, o prieš jį taikytas mobingas – į susirinkimus jis nebuvo kviečiamas, nedalyvavo sudarant repertuarą.

„Iš esmės prasidėjo mobingas – vyko susirinkimai, į kuriuos aš buvau nekviečiamas. Buvo skaičiuojamos mano praleistos dienos, nors niekas į teatrą nevaikšto, visi dirbo onlainu, nes nėra, kur eiti, ten nėra kabinetų“, – BNS ketvirtadienį teigė nuo pernai vasario LNDT meno vadovo pareigas ėjęs O. Koršunovas.

„Kas įvyko – logiška. Tai nespontaniška, tam buvo ruoštasi, buvo skaičiuojamos mano neatėjimo dienos, metus vyko mobingas“, – apie savo atleidimą iš pareigų kalbėjo menininkas.

Jis BNS sakė neketinantis skųsti sprendimo dėl atleidimo, nes nemato prasmės.

O. Koršunovas pasakojo dirbti į Nacionalinį teatrą buvo pakviestas aktorių prašymu, jo užduotis buvusi „aktyvuoti teatro grupę“.

Anot režisieriaus, iš pradžių tarp jo ir vadovybės vyko bendradarbiavimas, buvo suformuota penkerių metų teatro strategija, tačiau vėliau O. Koršunovas teigia buvęs eliminuotas.

„Aš buvau eliminuotas iš meno vadovo, neturėjau galimybės iš esmės dirbti. Meno vadovas turi žinoti teatro finansinę situaciją, sudarinėti repertuarą, dalyvauti susirinkimuose – viso to nebuvo. Prie sąmatų nebuvau prileistas, repertuarai sudarinėjami be manęs, nutraukinėjami rodomi spektakliai, beje, mano, tokie kaip „Išvarymas“, „Tartiufas“ arba „Katedra“, – sakė menininkas.

Jo teigimu, „meno vadovas turi turėti laisvę kurti“, o laisvės jis tvirtino neturėjęs.

Čia, nacionaliniame teatre, aktoriai yra baudžiauninkai, vaidinama demokratija, o yra diktatūra. Tai vieno žmogaus valdžia, besąlygiška.

Atšaukė spektaklį

Sausį LNDT scenoje turėjo būti rodomas O. Koršunovo režisuotas spektaklis „Laukinė antis“, pagal Henriko Ibseno pjesę, bet teatras ją atšaukė. Menininkas apgailestavo,  kad darbo sutartis nutraukta „vidury darbo“.

„Kai padaryta scenografija, buvo gaminama, padaryti kostiumai, aktoriai sukūrė personažus – darbas nutraukiamas vieno žmogaus. Buvo susirinkimas, kolektyvas prašė, maldavo, reikalavo, balsavo, niekas nepadėjo“, – sakė režisierius.

Jis teigė dirbęs įvairiuose pasaulio teatruose, tačiau „tokio dalyko nematęs“, kai kolektyvas nori bendradarbiavimo, o „vadovas sako ne“.

„Į Norvegiją esu kviestas dešimt kartų, nes aktoriai norėjo. Čia, nacionaliniame teatre, aktoriai yra baudžiauninkai, vaidinama demokratija, o yra diktatūra. Tai vieno žmogaus valdžia, besąlygiška“, – kalbėjo O. Koršunovas.

Jis priminė, kad ir ankstesni teatro meno vadovai buvo atleisti – Audronis Liuga, Rolandas Rastauskas.

Atleido dėl pravaikštų

LNDT ketvirtadienį pranešė, jog O. Koršunovo atleidimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos.

„Apgailestaujame, kad tenka žengti šį žingsnį, bet toleruoti nuolatinių darbinės drausmės pažeidimų nebegalime. Bendravome su režisieriumi, kurį laiką tikėjomės pokyčio, deja, teigiamo rezultato nesulaukėme“, – pranešė sakė LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.

LNDT kiek anksčiau atšaukė planuotą O. Koršunovo premjerą pagal H. Ibseno pjesę „Laukinė antis“, ji turėjo įvykti 2023 metų sausio mėnesį. Tai padaryta įvertinus faktą, jog O. Koršunovas dalyvavo tik pirminiuose pjesės skaitymuose, vėliau nebelankė suplanuotų repeticijų ir nepateikė tokio elgesio paaiškinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Benis

Benis portretas
Man atrodo laikas i Nida palakt nulėkt i SPa dar, o poto antukus pašert

to kai meluojama...

to kai meluojama... portretas
Sutinkame su jumis,10 balų

Kai meluojama kremliškai

Kai meluojama kremliškai portretas
Maladec, "Langsbergine šutve", gerai pavarei. Puikiai išmokai kabinti makaronus, skaldyti nesąmones. Moki meluoti, kaip tikras kremlinas. Tu geriausias Lavrovo, Peskovo ir kitų Putino gebelsiukų mokinys! O iš tikrųjų sportas kaip tik dabar atsigauna! Plaukikai, lengvatlečiai, baidarininkai tarptautinėse varžybose šiemt skynė vieną medalį po kito - net ir auksą. "Žalgiris" eurolygoje sugeba nukauti net "Barsą". O išvykoje pakrauna malkų Valensijos Basket. Tikiu kad ir šiandien Žalgiris padarys Atėnų Panathinaikos. Kada taip buvo? Prieš 20 metų? Ar ne? Teatruose, koncertų salėse - verda kultūrinis gyvenimas. Salėse pilna žiūrovų. Meninis lygis kyla kaip ant mielių. Štai kaip Langsberginė šutvė stekena sportą ir kultūrą. O Koršunovui paprasčiausiai reikia nesužvaigždėti. Tai kenkia ne tik sveikatai, bet ir kūrybai. Mažiau pils į lempą, daugiau padarys ir niekas jo nevarys iš darbo.
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių