Skirtingi raštai, spalvos, audiniai – žiema kviečia atsinaujinti namų tekstilę

  • Teksto dydis:

Atėjus šaltajam metų laikui, daugiau laiko praleidžiame namuose, tad natūralu, kad norime juose sukurti daugiau jaukumo, patogumo ir šilumos. Į interjerą įnešti naujų vėjų galima be didelių pastangų – užteks atnaujinti namų tekstilę.

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai pastebi, kad atšalus orams pirkėjai ieško jaukių namų akcentų, suteikiančių šviežių spalvų bei raštų, pagyvinančių pabodusį interjerą. Todėl į pirkinių krepšelius dažniau dedami jaukūs pledai bei chalatai, dekoratyvinės pagalvėlės, lovų užtiesalai, patalynė.

Interjero dizainerė Dalia Luzgauskaitė patvirtino, kad tekstilė iš tiesų gali sukurti jaukesnę namų atmosferą, suteikia erdvei išskirtinumo bei šilumos. Specialistai dalijosi naudingais patarimais, kaip šiuo metų laiku savo namams suteikti jaukumo.

D. Luzgauskaitės nuotr.

Derinkite spalvas ir raštus

Pasak interjero dizainerės, namų tekstilės spalvos – pagrindinis akcentas, nuo kurio priklauso jos derėjimas su kitais namų baldais.

Šių metų spalva – Viva Magenta, kurios paletėje persipina raudonų ir purpurinių atspalvių gama.

„Kiekvienais metais spalvų institutas „Pantone“ išrenka metų spalvą. Šių metų spalva – Viva Magenta, kurios paletėje persipina raudonų ir purpurinių atspalvių gama. Nors ši spalva yra gana ryški, namų aplinkoje ji atrodo prabangiai, tereikia tinkamai suderinti jos atspalvius su kitomis namų interjero detalėmis“, – sakė D. Luzgauskaitė.

Šio sezono spalva įpareigoja drąsiems sprendimams, ją galima derinti su gėlių raštais, šalia naudoti lygius tekstūrinius audinius.

„Atšalus orams, gamta nusidažo įvairiausiomis spalvomis, todėl dažnai jas norisi matyti ir namuose. Tad drąsiai rinkitės šermukšnių, putino, erškėtrožių uogų spalvų, įvairių oranžinių atspalvių tekstilę, ją derinkite su medžio lapų atspalviais: nuo gelsvų iki šokoladinių“, – pasakojo interjerus kurianti specialistė.

Įvairūs audinių raštai – augaliniai, geometriniai, gyvūnų ar paukščių motyvai – suteikia namų erdvei ne tik išskirtinumo, bet ir pakeičia namų stilistiką, kartais sukuria netikėtą nuotaiką, naują emociją.

„Kuriant namų interjerą, svarbu vadovautis taisykle, kad mažiau yra daugiau, o ir tikrasis grožis slypi paprastume. Todėl nepersistenkite – pasirinkite vieną arba kelias spalvas ir jas pildykite palaipsniui. Išsirinkę naujas užuolaidas, prie jų priderinę pagalvėles, vėliau galėsite ieškoti ir puikiai tinkančio naujo paveikslo. O kūrybinio proceso pabaigoje rekomenduoju išsirinkti kilimą, kuris vienija visas namų spalvas ir detales“, – dalijosi interjero ekspertė.

D. Luzgauskaitės nuotr.

Rinkitės šildančius audinius

Šaltuoju sezonu norisi komforto, todėl namų tekstilėje naudokite natūralias ir šiltas medžiagas, pavyzdžiui, vilną, gobeleną, medvilnę ar flanelę.

„Namus atnaujinsite pakeitę vos kelis akcentus. Miegamajame pakeiskite patalynę, ant lovos uždėkite apklotą, atnaujinkite užuolaidas. Vonios kambaryje patieskite naują grindų kilimėlį, pakabinkite spalvotų, minkštų rankšluosčių, šiltus chalatus. Svetainėje ant sofos ar krėslo padėkite minkštą pledą, išdėliokite dekoratyvines pagalvėles. Skirtumą pamatysite akimirksniu“, – vardijo D. Luzgauskaitė.

Anot jos, namų dekoras skatina kūrybiškumą. Todėl išklijuokite vieną ar dvi namų sienas akcentiniais tapetais, pervilkite seną fotelį nauju ryškiu gobelenu, padėkite ant jos žaismingą pagalvėlę.

Tekstilės gaminiai leidžia eksperimentuoti su savo individualiu stiliumi. „Senukų“ specialistai atkreipia dėmesį, kad namų atmosferą tekstilės detalėmis galima keisti pagal sezoniškumą. Žiemą galima pasirinkti šiltus ir minkštus tekstilės gaminius, o vasarą – lengvesnius, atliepiančius metų laiką.

D. Luzgauskaitės nuotr.

Dėmesys namų kvapui ir apšvietimui

Užėjus į namus, visų pirma pasitinka namų kvapas. Todėl namus galite atnaujinti ir naujais kvapais, kurie akimirksniu įneš malonią atmosferą.

„Įvairiausios žvakės, smilkalai ir namų kvapai kuria malonų aromatą. Parinkite kvapą, kuris jums asocijuojasi su šaltuoju sezonu, tai gali būti gintaras, mediena, citrusiniai vaisiai, cinamonas, lazdyno riešutai ar karamelė“, – dalijosi D. Luzgauskaitė.

Keičiantis orams ir gamtai nusidažant įvairiausiomis spalvomis, norisi jas atsinešti ir į namus.

„Jei nenorite išlaidauti, pasivaikščiokite miške ar parke ir parsineškite kvapą, kuris jums primena praleistą savaitgalį. Tai gali būti šaka, samanos, viržiai, lapai, kaštonai, kankorėžiai – iš jų pasigaminkite dailių kompozicijų. Taip sukursite magišką atmosferą“, – pasakojo D. Luzgauskaitė.

Prekybos tinklo specialistai primena, kad gėlės ir augalai taip pat pakeičia namus neatpažįstamai. Todėl atvėsus orams galima atnaujinti žaliąją namų oazę. Šiuo sezonu verta rinktis mažiau priežiūros reikalaujančius augalus – dracenas, kaktusus, sukulentus.

Šaltuoju metų laiku namams jaukumo suteikia ir tinkamas apšvietimas. Stilingi toršerai, dailios žvakidės ir kiti išsirinkti papildomo apšvietimo sprendimai sukurs jaukius vakarus ir magišką aplinką, patarė „Senukų“ specialistai.

D. Luzgauskaitės nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių