„Bliuzo naktų 2016“ žvaigždės stebina paprastumu – nieko joms nereikia

  • Teksto dydis:

24 metus rengiamas Varnių bliuzo festivalis garsėja savo laisvamaniška dvasia ir brolystės jausmu. Net ir didžiausios bliuzo žvaigždės demonstruoja stebinantį paprastumą, o jų reikalavimų sąrašai nekelia jokių rūpesčių.

„Kai kurių net papildomai pasiklausėme, ar tikrai visko pakaks tik tiek, kiek nurodyta“, – juokiasi organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

Jam patinka toks žvaigždžių paprastumas, tačiau turėdamas kitokių festivalių organizavimo patirties ir įpratęs prie pačių keisčiausių užsienio atlikėjų įnorių, Blėka nepaliauja stebėtis: „Jokių žvaigždiškų poreikių!“. Savo ruožtu jis ruošia malonią staigmeną muzikantams: užkulisiuose asmeniškai gamins „chilli con carne“ troškinį.

Didžiausia „Bliuzo naktų“ festivalio žvaigždė šiais metais – amerikietis Earlas Thomas. 56-erių bliuzmenas turėjo garbės dirbti su BB Kingu, Etta James, Aretha Franklin, Elviu Costello. Jo parašytas dainas rinkosi seras Tomas Jonesas, Solomonas Burke ir daugelis kitų. E. Thomas buvo dusyk nominuotas „Grammy“, o prestižinį San Diego apdovanojimą pelnė net keturis kartus. Tačiau tai jo nė kiek neišpuikino, ir net suvokdamas savo statusą, jis yra stebėtinai paprastas.

„Mano šeimoje dainavo visi. Ir aš tikrai nebuvau geriausias! Mano mama – ypač talentinga gospelo atlikėja, tėvas puikiai grojo keliais instrumentais ir labai gražiai dainavo. Niekas rimtai nežiūrėjo į muzikanto karjerą. Kai baigiau mokyklą, tėvai man kalė į galvą: tau reikia „normalios“ profesijos. Nusprendžiau būti odontologu. Pradėjau studijas, netgi dirbau odontologo asistentu. Bet vos kabinete per radiją užgrodavo mėgiamas atlikėjas, savaime balsu imdavau jam pritarti. Pacientai mane gyrė“, – linksmai pasakojo Earlas Thomas.

Pasak jo, lūžis įvyko visai netikėtai. „Susipažinome su panelėmis. Užsukome pratęsti vakarėlio pas draugą. Jis pasiėmė gitarą – aš uždainavau. Sėdėjome virtuvėje, grojome trims merginoms. Jokių sutarčių, jokių pinigų, vadybininkų, agentų, tik muzika. Bet tada kažkas atsitiko. Mane pagavo ta dvasia ir nebepaleido“, – sakė bliuzmenas, priskiriamas svarbiausiems šio žanro atlikėjams.

Jis rengia 50–100 šou per metus, daugiau tiesiog tingi. „Negalima persidirbti“, – įsitikinęs amerikietis, koncertuojantis visame pasaulyje nuo Europos iki Meksikos.

Pasirinktas muzikanto kelias jam teikia džiaugsmą. „Kad tapčiau geru odontologu, turėčiau mokytis mažiausiai 8 metus, tuomet dar nuo 2 iki 4-erių tęstųsi doktorantūra, paskui reikėtų gauti licenciją ir galiausiai būčiau pamatęs, kad odontologija buvo bloga idėja, – teigė E. Thomas. – Daugeliui muzikos pasaulis asocijuojasi su šlove. Turbūt dėl visų tų žymių muzikantų, kuriuos mylime. Bet industrijoje dirba gausybė žmonių, kurie sėkmingai verčiasi, net ir nebūdami Beyonce.“

Jo gyvenimo principai yra visiškai paprasti ir kartu – įkvepiantys. „Reikia tikėti ne savo šlove, o savimi. Aš esu sveikas ir laimingas, mane myli, turiu daug draugų. Ko gi daugiau norėti?“ – kalbėjo E. Thomas, už kelių dienų Varniuose koncertuosiantis lietuviams.

Festivalyje šiais metais pasirodys ir egzotiškoji Shanna Waterstown, savo bliuzo kelią pradėjusi nuo gospelo chorų, vėliau koncertavusi su Niujorko miuziklų trupėmis ir net patekusi į atranką garsiajame „Apollo“ teatre, tačiau jį iškeitusi į Paryžiaus kabaretą. Gyvenimas Shannai suteikė progų apšildyti Jamesą Browną, Buddy Guy, kitas bliuzo legendas. Bet Shanna išlieka paprasta, šilta ir už viską dėkinga.

Festivalio „Bliuzo naktys 2016“ vartai atsivers jau šį penktadienį, liepos 1 d. Bilietus galima įsigyti festivalio puslapyje bliuzonaktys.lt ir „Tiketoje“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių