Festivalis „Bliuzo naktys“: saulė, muzika ir laisvė

Šeštadienį griaudėjo antroji festivalio „Bliuzo naktys“ diena, kupina saulės, muzikos ir laisvės.

Kaip praneša organizatoriai, festivalio rytas Varniuose, prie Lūksto, prasidėjo „Bluesdance.lt“ kolektyvo bliuzo šokio pamokomis, po kurių „Baltic Pallets One Man Stage“ scenos pasirodymus pradėjo jaunoji atlikėja Mantvilė, pristačiusi savo kūrybos šviežiai išleistas dainas. Po jos prie šimtamečio ąžuolo koncertus tęsė ir neabejotinai savo gerbėjų būrį papildė ir Sailor George, kuris į šią sceną žengė pasipuošęs tėčio kepure, pastaroji prieš daugybę metų kaip festivalio atributas buvo pirkta legendomis apipintuose bliuzuose.

Kaip ir kelerius metus iš eilės, taip ir šeštadienį, būtent šioje scenoje susibūrė ir festivalio organizatorius Algirdas Barniškis – Blėka su festivalio senbuviais: Aleksandr Belkin, Olegu Sochinu bei kitais muzikantais bendram muzikiniam džemui. Suskambo ne tik improvizuotas festivalio himnas, kurį traukė susirinkusi minia, bet ir pokalbiai apie ateinantį kitų metų 30-ąjį bliuzų jubiliejų.

Po „Džemo ant bliuzo suoliuko“ pirmą kartą festivalyje suskambo ir Vikos Ray labai šiltai sutikta kūryba, su kuria scenoje pasikeisdamas žengė nemažas pastiprinimo būrys. Po Vikos Ray pasirodymo scenoje buvo galima išvysti ir repo improvizacijos meistrus: Roką Jamą Grajauską, Sanią Banginį Kovganko bei Dj Mamania – „Freestarz“ kolektyvo narius, kurie ne pirmą kartą publiką priverčia pasijausti tikrose „Repo naktyse“! Čia suskambo improvizuotos repo eilės apie šių dienų aktualijas bei susirinkusią publiką.

Šeštadienio didžiąją festivalio sceną pirmą kartą kaip solo atlikėjas atidarė Gamka. „Bliuzo naktyse jaučiu energiją, visi tokie vieningi, net nesvarbu, ar į festivalį atvyko po viena, du ar su visa kompanija – visi čia tarsi didelė šeima! Valgo visi bliuziasriubę ir klauso visus vienijančios muzikos, kuri, manau, įkūnija laisvę! Man šis festivalis asocijuojasi su Lūksto ežeru, o visiems norėčiau palinkėti E minoro, A minoro, A mažoro ir B minoro, o taipogi nemiegoti, nes tikri bliuzai pabunda naktį!“, – savo mintimis dalijosi Germanas Daškevičius- Gamka.

29-erius metus gyvuojantis festivalis neapsėjo ir be savo muzikinių tradicijų, tad didžiojoje festivalio scenoje pasirodymus surengė Aleksandr Belkin & The Road Band, Lietuvos bliuzo karaliene tituluojama Arina & Veto Bank ir jau ne kartą čia pasirodę „Latvian Blues Band“ bei „Keksi“. Pastarieji šiemet akomponavo ir iš Filadelfijos kilusiai muzikantei Juwana Jenkins, kuri dalinosi, kad festivalyje itin jaučiama Vudstoko dvasia.

Didelė festivalio minia šėlo ir per grupės „Kamanių Šilelis“ pasirodymą, o grupė nuo scenos emocionaliai dalinosi pagyrimais festivalio publikai bei meile. „Laisvė – tai pirmas žodis, šaunantis į galvą galvojant apie šį festivalį!“ – komentavo Kamilės ir Mantos duetas.


Šiame straipsnyje: Bliuzo naktysfestivalisbliuzas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių