I. Stonkuvienė atvirai apie motinystę: mes turime teisę būti pavargusios

,,Moterys vis dar bijo garsiai pasakyti, ką iš tiesų reiškia būti mama. Būname ne tik laimingos, bet ir pavargusios, piktos“, – atviravo unikalių, tik moterims skirtų renginių sumanytoja, reklamos agentūros įkūrėja Indrė Stonkuvienė.

I. Stonkuvienė dalijosi mintimis apie vaikų auklėjimą. ,,Aš labai džiaugiuosi, kaip toje dainoje sakoma, kad gimiau nei per anksti, nei per vėlai, nes galiu atvirai pasakyti, kaip jaučiuosi būdama mama. Mamos turi labai daug atsakomybių, jos turi rūpintis vaikais, juos auklėti, derinti darbą, buitį ir laiką su šeima. Dažnai nelieka laiko tinkamai pasirūpinti savimi, pailsėti, skirti laiko mėgstamai veiklai. Visiškai normalu yra jaustis pavargusiai bei suirzusiai“.

Televizijos laidų vedėja pabrėžė, kad auginant vaikus tenka išgyventi labai daug jausmų. ,,Motinystė yra dovana, bet tuo pačiu tenka susidurti ir su tam tikrais iššūkiais. Gimus vaikui tenka išgyventi bemieges naktis, pradedame smerkti save dėl to, kaip atrodome, kaip jaučiamės. Vaikui paaugus, prasideda kitas etapas. Vaikams atsiranda labai daug klausimų, problemų, dedame labai daug pastangų auklėjant vaikus, formuojant juos kaip asmenybę. Visuomet stengiuosi su vaikais daug kalbėtis, analizuoti susiklosčiusias situacijas“.

Mama gali būti pikta, linksma, mama gali verkti, būti pavargusi.

Pasak I. Stonkuvienės, su tokiais jausmais susiduria ir į renginius ateinančios moterys. ,,Mes vis dar bijome garsiai pasakyti, ką iš tiesų reiškia būti mama, kokie jausmai mus lydi. Kartais nežinome, ką su tuo nuovargiu daryti. Tokiu atveju, svarbiausia garsiai apie tai kalbėti, nebijoti prašyti pagalbos. Moterys, būdamos saugioje aplinkoje, išdrįsta prisipažinti apie savo išgyvenimus. Atsimenu, kai vieno renginio metu, viena moteris pasidalijo savo mintimis, kad yra labai pavargusi nuo savo vaikų, moterys ją pasitiko plojimais, palaikė. Toks prisipažinimas nėra gėda. Mama gali būti pikta, linksma, mama gali verkti, būti pavargusi. Mamos nėra geležinės, tai turime priimti ir taip spręsti visuomenėje gajas problemas“.

I. Stonkuvienė ragina nebijoti pripažinti, kad būnant mama būna sunkių akimirkų. ,,Visuomet pabrėžiu, kad garsiai pasakyti, kaip tu jautiesi yra visiškai normalus dalykas. Dauguma vis dar galvoja, kad tai yra silpno žmogaus bruožas, bet iš tiesų tai parodo mūsų stiprybę bei sugrąžina visus į realybę. Viskas priklauso tik nuo paties žmogaus požiūrio, jei nemokame priimti, išklausyti kitų jausmų, tuomet reikia keisti savo požiūrį“.NAUJAUSI KOMENTARAI

maziau drozkis ir nepavargsi

maziau drozkis ir nepavargsi portretas
plunges magde tu,tu nuo gimimo baisiai pavargus ir nudrozta.

Anonimas

Anonimas portretas
NAKTINIS DARBAS

Didžioji pavargėlė

Didžioji pavargėlė portretas
Būtų normali motina vaikus žiūrėtų o ne nuo vieno byb.... ant kito bbb šokinėtų.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių