Izraelis grasina pasitraukti iš „Eurovizijos“, jei bus atmestas jų dainos tekstas

  • Teksto dydis:

Izraelis sekmadienį perspėjo, kad gali pasitraukti iš šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso, jei organizatoriai atmes jo dainos tekstą kaip pernelyg politinį.

Atlikėja Eden Golan su savo daina „October Rain“ buvo atrinkta dalyvauti kasmetiniame konkurse, kuris gegužės mėnesį vyks Malmėje, Švedijoje.

Prieš kelias dienas pasirodė pranešimų, kad dainoje, kurios didžiąją dalį sudaro žodžiai anglų kalba bei keli žodžiai hebrajų kalba, yra aliuzijų į spalio 7-osios islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojų išpuolio prieš Izraelį aukas.

Tai gali reikšti, kad ji neatitinka „Eurovizijos“ taisyklių, pagal kurias draudžiami politiniai pareiškimai.

 

 

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) nurodė, kad šiuo metu nagrinėja dainos tekstą ir dar nepriėmė galutinio sprendimo.

„Jei daina dėl kokių nors priežasčių pasirodys nepriimtina, transliuotojams tada suteikiama galimybė pateikti naują dainą arba naują tekstą, kaip numatyta konkurso taisyklėse“, – priduriama pranešime.

Po to, kai EBU atmetė raginimus uždrausti Izraeliui dalyvauti konkurse dėl karo Gazos Ruože, dainos žodžių draudimo perspektyva sukėlė pasipiktinimą – Izraelio kultūros ir sporto ministras Makhloufas Zoharas (Machlufas Zoharas) pavadino ją gėdinga.

Pasak jo, E. Golan daina yra jaudinanti ir „išreiškia žmonių bei šalies jausmus šiomis dienomis, ji nėra politinė“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pirmyn

Pirmyn portretas
Atseit kam nors ne vis viena, tegu nedalyvauja. Patys save nubaus, tegu.

Anonimas

Anonimas portretas
jei toje vizijoje būtų dainuojama rimtesnėmis temomis, ne tik "myliu, noriu, negaliu", tai gal ir konkursas būtų prasmingesnis ir įdomesnis.

Anonimas

Anonimas portretas
Brangus palestinieciai jus esat kvieciami I lietuva nes lietuves ir ju vyrai nori tureti graziu vaiku o ne baidykliu girtuokliu,prachadimcu.Varykite greiciau kol dar mergos neisvare i uzsieni.
VISI KOMENTARAI 73

Galerijos

Daugiau straipsnių