Kantri mėgėjai tris dienas ir naktis siautė Visagine

  • Teksto dydis:

Savaitgalį Lietuvos ir užsienio kantri entuziastai ir gyvos muzikos gerbėjai rinkosi į tradicinį, tarptautinį „Visagino country“. 23 kartą organizuojamame renginyje koncertavo grupės iš 9 valstybių.

Tris dienas vykęs renginys šiemet sulaukė daugiau dalyvių nei prieš metus, o muzikantai, pakerėti itin atsidavusios publikos, jau iškart bandė rezervuoti vietas ant scenos kitų metų festivalyje.

Lenkai sėmėsi idėjų

„Muzikos atlikėjų šiemet sulaukėme pačių įvairiausi,ų ir kantri stilių buvo galima išgirsti su pačiais įvairiausiais „prieskoniais“. Gerų žodžių sulaukėme ir girdėjo iš įvairaus amžiaus ir pomėgių melomanų. Nors prieš festivalį buvo kiek nedrąsu, nes pakeitėme renginio vietą ir sugrįžome prie pat miesto stadiono, bet tai pasiteisino. Erdvės netrūko, palapinių miestelis ir visos pramogos buvo vietoje. Festivalyje pirmą kartą dalyvaujantys muzikantai neslėpė susižavėjimo“, – pasakojo renginio organizatorė Elena Čekienė.

Ne paslaptis, kad viena iš aktyviausių festivalių lankytojų dalis – kitų festivalių organizatoriai. Jie ne tik patys kritiškiausi, bet ir atidžiausiai renginį stebintys ir vertinantys dalyviai. Amerikietis Carltoonas Moody neslėpė susižavėjimo renginiu ir tikino, kad jis yra kur kas įspūdingesnis už Mrangowo festivalį, vykstantį Lenkijoje.

Kad šių metų „Visagino country“ sugebėjo sau kartelę iškelti dar aukščiau, pažymėjo ir Uldis Ozolinšas, Latvijoje vykstančio „Country Island“ festivalio organizatorius, kuris dar nepraleido nė vieno Visagine vykstančio kantri festivalio.

„Iki šiol buvau visuose „Visagino country“ festivaliuose, jie ir ankščiau stebino ir žavėjo, bet tokio aukšto lygio festivalio dar nebuvau matęs“, – pasakojo kantri muzikos ir festivalių entuziastas.

Latviui pritarė ir Lenkijoje pagal „Visagino country“ modelį pradėto rengti festivalio „Pure country“ organizatorius Michaelas Lonstaras. Pasak jo, kiekvienais metais atvykęs į Visaginą jis vis randa kažką naujo ir ypatingo, ką norisi parsivežti į savo festivalį. Keletą naujovių jis tikino bandysiąs pritaikyti artimiausiame renginyje.

Paskutiniai ant scenos lipę austrai „Nashville“ jau prašė organizatorių juos pasikviesti koncertuoti ir kitais metais.

Įvairove stebinanti muzika

Renginio svečiai galėjo išklausyti pačių įvairiausi kantri stiliaus atmainų. Penktadienį pirmieji ant scenos lipo jaunieji ukrainiečiai – „Fira“. Po jų – lietuvės Alvitos Timašiovos ir latvių „New day“ projektas, kurį po valandos pakeitė kita latvių grupė – „Flame & The Rolltones“. Pradėjus temti modernią kantri muziką pakeitė klasikinio skambesio atlikėjai – kanadietis Julianas Summersas ir prancūzas Kevinas Buckley su „The Yee – Haw Band“. Vakarą užbaigė energingieji „Country Hell“ ir „Kukurūza“ iš Rusijos.

Šeštadienį laukė įvairios linksmybės, 143 baikerių bei įdomių automobilių paradas. O vakaro koncerte siautė „Feather Grey“ iš Lietuvos, „Duo Ro“ iš Rusijos, lenkai „Whiskey River“. Po Virgio Stakėno pasirodymo ant scenos lipo „Creedance tribute“ iš Lietuvos. Vėliau žiūrovai sulaukė tikro kantri klasiko, amerikiečio C. Moody ir austrų grupės „Nashville“.

Daugėja žiūrovų ir skrybėlių

„Renginio tėvu“ tituluojamas V. Stakėnas pastebėjo, kad šiemet festivalyje pasirodė kone penktadaliu daugiau skrybėlėtų žiūrovų, o baigiantis festivaliui buvo pasiektas ir himnu laikomos dainos „Seni draugai“ rekordas.

Šiemet „Seni draugai“ daina skambėjo net 6 kartus ant scenos ir dar vieną užkulisiuose. „Labai geras jausmas matyti ir girdėti tiek muzikantus, kurie save atidavė koncertuodami ant scenos, tiek ir susirinkusius žiūrovus, vos ne choru atliekančius šią dainą. Jautėsi stiprus bendrumo jausmas, ir tai labai džiugino“, – pasakojo V. Stakėnas.

Šiemečio festivalio lankytojai taip pat sulaukė pažado, kad 2017-ųjų rugpjūtį jie vėl bus laukiami jau 24-ajame „Visagino country“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių