Lietuvos atstovas Silvester Belt „Eurovizijoje“ užėmė 14 vietą

Švedijoje, Malmėje, šeštadienį vykusioje „Eurovizijoje“ Lietuvos atstovas Silvester Belt su daina „Luktelk“ užėmė 14-ąją vietą, dainų konkursą laimėjo Šveicarijos atlikėjas Nemo su daina „The Code“.

Konkurse dalyvaujančių šalių komisijos ir transliaciją stebėję žiūrovai nugalėtojui skyrė 591 balą.

Antrojoje vietoje liko Kroatijos atlikėjas Baby Lasagna su daina „Rim Tim Tagi Dim“, trečiojoje – Ukrainos atlikėjų alyona alyona & Jerry Heil duetas, atlikęs dainą „Teresa & Maria“.

Lietuva iš viso gavo 90 balų. Nacionalinės žiuri lietuvio pasirodymui skyrė 32 balus, Lietuva, žiuri vertinimu, liko 17-oji iš 25 finalininkų, žiūrovai skyrė 58 balus.

Lietuvos žiuri favoritė buvo Ukraina.

Iš viso dėl nugalėtojo titulo varžėsi 25 šalys, Nyderlandų atlikėjas buvo diskvalifikuotas prieš konkurso finalą dėl incidento po pusfinalio ketvirtadienį. Europos transliuotojų asociacija pranešė, kad sprendimas priimtas švedų policijai pradėjus tyrimą dėl įtariamo J. Kleino grasinimo vienos iš prodiuserinių komandų narei po ketvirtadienio pusfinalio, laikantis konkurso įsipareigojimų „užtikrinti saugią ir patikimą darbo aplinką visiems konkurso darbuotojams“.

Reaguodamas į šį „Eurovizijos“ rengėjų sprendimą, Nyderlandų nacionalinis transliuotojas atsisakė skelbti komisijos balsus.

Aistrų dar prieš konkursą buvo kilę ir dėl Izraelio dalyvės Eden Golan dainos, kuri buvo perrašyta po įspėjimų dėl pernelyg akivaizdžių politinių užuominų. Ji užėmė 5-ąją vietą konkurse.

Izraelis nebuvo pašalintas, tačiau jam buvo nurodyta pakeisti savo dainos, kurios pirminis pavadinimas buvo „October Rain“, žodžius. Tai buvo laikoma nuoroda į „Hamas“ spalio 7 dieną įvykdytą išpuolį, per kurį žuvo apie 1,2 tūkst. izraeliečių.

Dainų konkursą laimėjo Šveicarijos atlikėjas Nemo su daina „The Code“/Scanpix nuotr.

Protestuotojai Malmėje Izraelį ragino pašalinti šalį iš konkurso dėl karo Gazos Ruože, per Izraelio pasirodymą bei skelbiant balus audringų reakcijų girdėjosi ir iš publikos arenoje.

„Eurovizijos“ dainų konkursas rengiamas kasmet nuo 1956 metų. Lietuva šiame konkurse debiutavo 1994 metais, tuomet  Ovidijus Vyšniauskas su daina „Lopšinė mylimai“ užėmė paskutinę vietą surinkęs nulį balų.

Pernai „Eurovizijos“ finale dainavusi Lietuvos atstovė Monika Linkytė su daina „Stay“ užėmė 11 vietą, užpernai Monika Liu su daina „Sentimentai“ liko 14-oji.

Geriausias visų laikų Lietuvos pasiekimas „Eurovizijoje“ buvo šeštoji vieta – ją 2006-aisiais Graikijoje užėmė žymių Lietuvos dainininkų penketukas „LT United“ su daina „We Are The Winners“.NAUJAUSI KOMENTARAI

da lampocki

da lampocki portretas
ar zilnys girzada ar atvirksciai-svarbu geros babkes

Stasys

Stasys portretas
Homovizija

Jo

Jo portretas
Blogai padarėme, reikėjo pasakyti kad ir šokėjai homikai
VISI KOMENTARAI 32

Galerijos

Daugiau straipsnių