A. Meschino apie šeimos Kalėdas: anūkė sugrąžino į praeitį

Gvatemalos garbės konsulės, verslininkės Astos Meschino šeimoje šįmet kalėdinis laikotarpis prasidėjo jau lapkričio pabaigoje.

Visai šeimai susibūrus namuose kartu puošti eglutę, klausytis kalėdinės muzikos ir skanauti itališką lazaniją – sena tradicija, kuri, kaip sako pati A. Meschino, prasidėjo dar prieš 27 metus, gimus dukrai Karolinai. Tiesa, per šventes žinomai moteriai svarbu nepamiršti tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos, todėl šiuo laikotarpiu ji prisideda ir prie įvairiausių labdaros iniciatyvų, tai padaryti skatina ir kitus.

„Viena iš seniausių mūsų šeimos tradicijų – pirmąjį gruodžio sekmadienį statyti ir puošti kalėdinę eglę. Visgi, šiais metais tai padarėme šiek tiek anksčiau, dar lapkritį. Ši tradicija – tarsi prieškalėdinė repeticija, metas, kai visa šeima susiburia po vienu stogu, o juk dabar tai padaryti tenka ne kasdien. Karolina gyvena atskirai, sūnus Antonio taip pat daug mokosi ir keliauja. Man labai džiugu, kad visi noriai dalyvauja šiame procese. Tądien mes ne tik puošiame eglutę – namuose pirmą kartą pradeda skambėti kalėdinės dainos, nuteikiame save šventinei nuotaikai, kepame lazaniją, o pasipuošę eglutę sėdame prie stalo ir kartu leidžiame vakarą“, – pasakojo A. Meschino.

Šurmulio kupinas laikas

Ir nors kalėdinis laikotarpis Meschino šeimoje prasideda gana idiliškai, žinoma verslininkė prisipažįsta, kad gruodis jai – kupinas šurmulio.

„Gruodžio mėnuo mums – pats darbymetis. Šį mėnesį kiekvienam stengiuosi skirti daugiau laiko: ir darbuotojams, ir draugams. Organizuojame daug įvairiausių šventinių susibūrimų, dovanėlių apsikeitimų. O kai ateina ilgai lauktos šventės – dažnai būname ir gerokai pervargę. Bet kokiu atveju – šis laikas kupinas ir šurmulio, ir džiugesio, ir geros nuotaikos. O ta tikroji ramybė, palaima įprastai ateina Kalėdų rytą“, – sako ji.

Buvimas su Isabelle – grįžimas į praeitį, kai mano vaikai dar buvo maži ir Kalėdų Seneliui rašydavome laiškus, palikdavome jam pieno ir sausainių, o ryte žiūrėdavome, ar pienas nugertas, ar sausainiai suvalgyti, ar yra likusių trupinėlių.

Anūkė tarsi sugrąžino į praeitį

Visgi A. Meschino prisipažįsta, kad netrukus dvejų metukų gimtadienį švęsianti anūkė Isabelle į švenčių laukimą įnešė naujų spalvų. Pasak jos, šis laikotarpis – susijęs ir su naujų tradicijų kūrimu, ir senųjų puoselėjimu.

„Buvimas su Isabelle – grįžimas į praeitį, kai mano vaikai dar buvo maži ir Kalėdų Seneliui rašydavome laiškus, palikdavome jam pieno ir sausainių, o ryte žiūrėdavome, ar pienas nugertas, ar sausainiai suvalgyti, ar yra likusių trupinėlių. Šiemet – pirmos Kalėdos, kai Isabelle pradeda suprasti, kas yra ši šventė. Man yra labai miela, kad Karolina labai puoselėja senas mūsų šeimos tradicijas. O aš pati bandau anūkei vis akcentuoti, kas jos laukia, kas netrukus ateis“, – dalijasi A. Meschino.

Nepamiršta tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos

Pasak A. Meschino, kad ir koks jaukus ir mielas šis laikotarpis – svarbiausia nepamiršti tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos bei atjautos. Ji pastebi, kad šventiniu laikotarpiu žmonės tampa dar labiau linkę prisidėti prie įvairiausių iniciatyvų.

„Šiais laikais, o ypač dabar – matant, kas vyksta kaimyninėje šalyje, labai reikia susivienyti. Juk vieningumas – viena svarbiausių vertybių. Rusijos pradėtas karas Ukrainoje parodė, kaip stipriai galime tai padaryti. Organizuojame įvairių labdaros iniciatyvų. Malonu matyti, kaip žmonės į jas jungiasi, padeda tiek, kiek gali – kas mažiau, kas daugiau. Pati labai stengiuosi rūpintis žmonėmis, kurie yra vieni, neturi savo artimųjų ir norėčiau labai paskatinti visus, kurie turi vienišą kaimyną, vienišą draugą – jį aplankyti, pakviesti prie Kūčių stalo“, – sako ji.

Verslininkė ne tik pati organizuoja įvairiausias iniciatyvas, bet ir jau daugelį metų prisideda prie Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, kuri šiemet gruodžio 3-iąją, Vilniaus Rotušėje vyks 20-ąjį kartą.

A. Meschino, D. Nausėdienė, J. Butkevičienė, A. Kedmenec./ Mugės organizatorių nuotr. 

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) organizuojama ir pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės ir ponios Almos Adamkienės globojama Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė skirta įkvėpti visuomenę geriems darbams, padėti sunkumus patiriantiems žmonėms ir remti organizacijas, kurios savo didelėmis pastangomis siekia užtikrinti jų gerovę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių