Neslepia džiaugsmo: pirmąją dieną parduota 1,4 mln. princo Harry atsiminimų knygos egzempliorių

Per pirmąją dieną Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje parduota 1,4 mln. princo Harry (Hario) atsiminimų knygos „Atsarginis“ (Spare) anglų kalba egzempliorių, ketvirtadienį pranešė leidykla „Penguin Random House“.

Pardavimų duomenys paskelbti po to, kai pirmoji visuomenės nuomonės apklausa po memuarų išleidimo parodė, kad Harry populiarumas Jungtinėje Karalystėje toliau krenta.

Daug dėmesio sulaukusi knyga buvo išleista antradienį, drauge su ja pasirodė keturi reklaminiai interviu su princu.

Be kitų dalykų, Harry teigė, kad jo brolis princas Williamas (Viljamas) jį fiziškai užpuolė per vieną ginčą 2019 metais ir kad kadaise artimai bendravę broliai prašė tėvo nevesti savo dabartinės žmonos, karalienės konsortės Camillos (Kamilos).

38 metų buvęs karys taip pat atskleidė, kad Afganistane nukovė 25 talibus, tuo papiktindamas ir kariškius, ir Talibaną.

Kalbėdama apie pardavimus, „Random House Group“ prezidentė ir leidėja Gina Centrello (Džina Sentrelo) teigė, kad „Atsarginis“ yra kur kas daugiau nei garsenybės memuarai.

„Dabar galime iš tiesų suprasti princą Harry iš jo paties žodžių“, – sakė ji.

„Žvelgiant į šiuos nepaprastus pirmosios dienos pardavimus, matyti, jog skaitytojai aiškiai sutinka, kad „Atsarginį“ reikia perskaityti... Mes didžiuojamės galėdami ją išleisti“, – pridūrė ji.

Dabar galime iš tiesų suprasti princą Harry iš jo paties žodžių.

Pelninga sutartis

Ši knyga yra viena iš daugelio pelningų sutarčių, kurias Harry ir jo amerikietė žmona Meghan (Megan) sudarė pasinaudodami savo karališkuoju statusu.

2020 metais pora dramatiškai atsisakė karališkojo gyvenimo, persikėlė į Kaliforniją ir karčiai skundėsi dėl elgesio su jais Jungtinėje Karalystėje.

Dienraštyje „The Times“ paskelbta „YouGov“ apklausa parodė, kad dabar tik 24 proc. britų teigiamai vertina princą, nors prieš dešimtmetį šis skaičius buvo 80 procentų. 68 proc. respondentų jį įvertino kritiškai.

Apklausa parodė, kad tarp vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių Harry ir Meghan populiarumo reitingai buvo net prastesni nei kito nuvylusio princo – Andrew (Endriaus).

„Atsarginis“ yra išverstas į 16 pasaulio kalbų. Šiaurės Amerikoje ją vienu metu popieriniu ir skaitmeniniu formatu išleido „Random House US“ ir „Random House Canada“, Jungtinėje Karalystėje – „Transworld“.

„Penguin Random House Audio“ taip pat išleido nesutrumpintą garsinę knygą, kurią skaitė pats Harry.

Pasak „Penguin Random House“, pirmasis „Atsarginio“ tiražas JAV buvo du milijonai egzempliorių, tačiau dabar, kad būtų patenkinta paklausa, pradėtos spausdinti papildomos knygos kopijos.

Knyga pasirodė tuo metu, kai karališkoji šeima rengiasi gegužės 6 dieną įvyksiančiai Harry tėvo karaliaus Charleso III (Karolio III) karūnacijai.

Karališkoji šeima knygos nekomentavo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Saunu

Saunu portretas
Laikas paviesinti ta seimynele-Diana nuo jos irgi prisikentejo

Haris Poteris

Haris Poteris portretas
Dar vienas Haris Poteris.

Jadzė

Jadzė portretas
Ar teisybė, kad jis arklininko sūnus???
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių