S. Nainė: kartais mes nežinome, kiek daug galime

  • Teksto dydis:

Pasauliui laukiant naujų profesijų, kurių dar negali įvardinti ir ateities tendencijas prognozuojantys specialistai, svajonių karjerai gali praversti įvairios įgytos žinios. Lietuvių kalbos mokytojos išsilavinimą turinti, dainuojanti, televizijoje dirbanti siuvėja-mėgėja, grupės „Pinup Girls“ narė Simona Nainė sako, kad kartais patys nežinome, kiek galime, ar bijome išbandyti save.

„Negalvojau, kad turiu tiek kantrybės“

Ekspertai sutaria, kad dabar net negalime įsivaizduoti daugelio specialybių, kurios bus pačios paklausiausios ateityje, nes jų kol kas tiesiog nėra. Tačiau paroda „Studijos 2017“ – geriausia erdvė susipažinti su tendencijomis, rinkos pokyčiais, naujausiomis technologijomis ir išgirsti, kaip savo kelią rado jaunieji verslininkai ir kūrėjai.

Parodoje dalyvaujanti ir savo sėkmės istorija besidalinanti Simona Nainė sako, kad daugeliui abiturientų įprasto nežinios jausmo savo laiku nepatyrė.

„Savęs atradimo ar studijų pasirinkimo klausimai manęs nekankino, nes žinojau, kad baigusi mokyklą noriu studijuoti lietuvių filologiją. Dievinu skaityti knygas ir išmokti ką nors naujo, o mokytojo specialybė, manau, visada buvo ir bus labai gerbiama“, – prisiminimais apie abitūros laikus dalinasi laidų vedėja, dainininkė ir savo verslą plėtojanti moteris.

Šiuo metu naujame TV šou „Muzikinis iššūkis“ besifilmuojanti, televizijoje laidoje „Tik nesijuok“ dirbanti bei su grupe „Pinup Girls“ koncertuojanti Simona plėtoja ir drabužių prekinį ženklą „Nunu“. Apie tai, kaip viską suspėti ir suderinti, ji ir pasakoja parodoje.

„Drabužių siuvimą atradau visiškai netikėtai. Ir jeigu man kas nors būtų pasakęs, kad aš turėsiu tiek kantrybes, kiek reikalauja siuvimas, būčiau tikrai susijuokusi balsu. Kartais mes net nežinome, kiek galime, o kartais tiesiog bijome išbandyti save. Todėl ir noriu pasidalinti sava patirtimi kuriant verslą, dalyvaujant įvairioje užklasinėje veikloje, kad galėčiau įkvėpti jaunus žmones nebijoti įgyvendinti savo idėjų ir viską suspėti. Žinoma, mes galime tik patarti vieni kitiems, o ne liepti rinktis vieną arba kitą dalyką“, – sako ji.

Muzikinis nardymas

Vasario 4 d. parodos lankytojų laukia staigmena – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) absolventų ir studentų baigiamasis koncertas, kuris panardins klausytojus į šiuolaikinės muzikos vandenis su ryškia šiuolaikinės populiariosios muzikos įžanga.

Toks amplua LMTA kiek neįprastas, tačiau profesionalūs aktoriai, akademijos absolventai – grupė „WhaleSounds“ pristatys savo kūrybos muziką. Kompozicijos studentas Gabrielius Vagelis, šiemet dalyvaujantis „Eurovizijos“ atrankose, pristatys ne tik savo kūrybos dainą, bet ir pademonstruos vokalo galimybes.

Grupės „WhaleSounds nariai teigia, kad savo pasirodymu parodoje „Studijos 2017“ nori visiems jos dalyviams pasakyti, jog universitete galima tapti ne tik tuo, kuo manei tapsiąs į jį ateidamas.

„Gali pasukti ir kitu, gretimu keliu. Viskas įmanoma, jei tik nuspręsi dalykus daryti vedamas noro ir meilės. Su mumis taip ir nutiko. Pernai baigėme LMTA Vaidybos magistrantūros studijas Aido Giniočio vadovaujamame kurse, o šiandien mes – aktoriai, kuriantys mylimą muziką. Esame penki muzikinio laivo įgulos nariai, kuriuos vienija meilė vaidybai, teatrui, o labiausiai – garso dažniams. Eksperimentuojame garsu, kurdami sąmoningą, ambientinį, meditacinį, atpalaiduojantį lauką. Savo kūrybą vadiname muzikiniu nardymu, kurio garsai kelionę pradeda iš giliausio vandenyno“, – sako grupės nariai.

Tuo tarpu savo dainą „Feel Myself Free“ pristatantis Gabrielius Vaigelis, šiemet sužibėjęs „Eurovizijos“ atrankoje, sako, kad labiausiai siekia perduoti žinią, jog, „kartais mes pavargstame nuo kasdienybės ir norime pabėgti kur nors toli, arba atvirkščiai – sugrįžti ten, kur gali jaustis laisvas, tarp savų žmonių“.

LMTA rektorius, prof. Zbignevas Ibelgauptas teigia, kad meno studijose glūdi tam tikra dviprasmybė, kai žmogus yra skatinamas būti unikalus, tačiau savo kelią turi pasirinkti labai anksti.

„Meno studijos neįsivaizduojamos be kūrybingumo ir unikalumo paieškų. Žinoma, menus ketinantys studijuoti jaunuoliai gerokai iš anksto, neretai nuo vaikystės, jau būna pasirinkę savo kelią, tačiau pastaruoju metu atsiranda vis daugiau galimybių rinktis menų studijas, net ir paskutinėje klasėje šitaip apsisprendus“, – sako jis.

Atrasti unikalumą

Mokyklą baigiantiems žmonėms LMTA  rektorius patartų iš anksto ateiti apsižvalgyti savo svajonių aukštojoje mokykloje, susipažinti su tais žmonėmis, kurie padeda atskleisti unikalumui ir lydi jo paieškų kelyje – pedagogais.

Vasario 2-4 d. vykstančioje parodoje praktiniais patarimais, ką veikti baigus mokyklą ir kaip planuoti savo ateitį, dalinsis karjeros konsultantai, nuotolinio ir neformaliojo ugdymo įstaigos, savo verslą pradėti kvies sėkmingi jaunieji verslininkai.

Šiemet lankytojai skatinami savarankiškai priimti sprendimus, susijusius su ateities planavimu ir pasirinkimu, mokomi žinių siekimą paversti įdomiu ir nuolatiniu procesu, kviečiami išsirinkti pačius įvairiausius savo ateities scenarijus – nuo savanorystės, profesijos ar specialybės įgijimo iki nuosavo verslo kūrimo.

Svarbiausiame metų mokymosi, žinių ir karjeros planavimo renginyje „Studijos 2017“, kurį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei parodų ir kongresų centras „Litexpo“, prisistatys 220 dalyvių – profesinių mokyklų, kolegijų, universitetų, neformalaus ugdymo organizacijų, verslo įmonių iš Lietuvos, Australijos, Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Vokietijos.


Šiame straipsnyje: Simona Nainėprofesijamokslas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių