Vilniuje įvyko M. Kavtaradzės filmo „Tu man nieko neprimeni“ nacionalinė premjera

Antradienį vakare ryškiose prožektorių šviesose kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ rinkosi svečiai – čia įvyko ilgai laukta Marijos Kavtaradzės filmo „Tu man nieko neprimeni“ nacionalinė premjera.

Pasaulį apkeliavusią ir jau apdovanotą intymią meilės istoriją nuo šio penktadienio, rugsėjo 22 d., žiūrovai galės išvysti visuose Lietuvos kino teatruose.

„Filmo premjera namie – visuomet laukiamiausia ir labiausiai jaudinanti. Užsienio žiūrovai šį filmą priima labai jautriai, bet, tikiu, Lietuvos žiūrovai jį sutiks dar jautriau. Nes gatvės, kuriomis vaikšto herojai, butai, kuriuose kuriasi jų santykiai, net šią istoriją lydinti muzika – viskas mums dar labiau atpažįstama ir turi dar daugiau atspalvių“, – džiaugsmo ir jaudulio neslėpė filmo režisierė Marija Kavtaradzė ir pridūrė: – „Labiausiai šiandien noriu padėkoti prie filmo dirbusiai komandai – dirbti su jais buvo labai gera, visi kartu nuoširdžiai stengėmės ir, tikiu, žiūrovai tai jaučia.“

„Filmo „Tu man nieko neprimeni“ kelionė iki Lietuvos ekranų – įspūdinga: nuo JAV iki Australijos, nuo Europos iki Pietų Afrikos. Jau vos pirmą kartą filmui pasirodžius pasauliui prestižiniame „Sundance“ kino festivalyje, pasaulis pasakė, kad tai verta apdovanojimo. Kartu su Lietuvos žiūrovais su jauduliu ir pasididžiavimu stebėjome filmo sėkmę, o dabar su nekantrumu patys pagaliau galime išvysti, apie ką kalba pasaulis. Ir, esu įsitikinusi, dar kalbės, nes filmo kelionės tęsiasi toliau“, – sako lietuvišką kiną palaikančios turinio platformos „Telia Play” vadovė Vitalija Kibildė.

„Jaunieji Lietuvos autoriai nesiliauja stebinti ir jaudinti pasaulio – pastaraisiais metais turime daug gražių progų džiaugtis tarptautiniais lietuviško kino pasiekimais. M. Kavtaradzė jau pirmuoju savo filmu „Išgyventi vasarą“ privertė suklusti tarptautines auditorijas, o naujojo „Tu man nieko neprimeni“ sėkmė įgyja dar didesnį pagreitį. Džiaugiamės kartu su kūrėjais“, – sako filmo partnerio – asociacijos LATGA direktorė Laura Baškevičienė.

Intymioje meilės istorijoje „Tu man nieko neprimeni“ šiuolaikinio šokio šokėja Elena sutinka gestų kalbos vertėją Dovydą. Tarp jų užsimezga švelnus ryšys, Dovydas ir Elena ima artėti vienas prie kito ir platoniški santykiai pamažu virsta romantiniais. Kai Dovydas atskleidžia esantis aseksualus, jiedu pasiryžta savojo intymumo ieškoti drauge – atrasti savo pačių būdą kurti santykius.

„Tu man nieko neprimeni“ nuo pasaulinės premjeros ir geriausios režisūros apdovanojimo prestižiniame „Sundance“ (JAV) festivalyje jau apkeliavo tarptautinius Stambulo (Turkija), Sidnėjaus (Australija), Karlovi Varų (Čekija), Taipėjaus (Taivanas), „Atlantidos“ (Maljorka, Ispanija), „Naujųjų horizontų“ (Vroclavas, Lenkija), Durbano (Pietų Afrikos Respublika) kino festivalius, taip pat artimiausiu metu keliaus į Helsinkyje (Suomija) vyksiantį tarptautinį kino festivalį „Love and Anarchy“, BFI Londono ir Batumio (Sakartvelas) kino festivalius. Filmas yra Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“, o Europos kino akademija jį atrinko į kūrinių, besivaržančių dėl Europos kino apdovanojimų nominacijų, sąrašą.

Filme pagrindinius vaidmenis atlieka Greta Grinevičiūtė ir Kęstutis Cicėnas, filmo režisierė M/ Kavtaradzė taip pat yra ir jo scenarijaus autorė, filmo operatorius: Laurynas Bareiša, dailininkė: Sigita Šimkūnaitė, prodiuserė: Marija Razgutė („M–Films“). Filmo gamybą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, jis kuriamas bendra gamyba su Ispanija ir Švedija.

Šis filmas – antrasis M/ Kavtaradzėd pilnametražis darbas. Jos pirmojo kūrinio „Išgyventi vasarą“ (2018 m.) tarptautinė premjera įvyko Toronto kino festivalyje, o vėliau, pelnęs pripažinimą ir namie, filmas apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių, pelnė publikos ir žiuri apdovanojimų, jo rodymo teises įsigijo nemažai užsienio televizijų ir namų kino platformų.NAUJAUSI KOMENTARAI

sss

sss portretas
Siaubas! Ateiviai,zombiai ir dar kažkokie neaiškūs sutvėrimai susirinko!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių