„Visagino country“: nuo ukrainietiško repavimo iki JAV kantri klasikos

  • Teksto dydis:

Kantri ir muzikos festivalių gerbėjai jau rytoj patrauks į 23 kartą vyksiantį „Visagino country“. Du vakarus iš eilės ant scenos lips įvairios kantri muzikos grupės iš 9 valstybių.

Festivalio metu skambės ne tik klasikinė kantri muzika – jos skambesiai bus suderinti ir su repo, roko ar bliuzo motyvais.

Ukrainiečiai derins tradicinę muziką su repu

Palyginti jauna ukrainiečių grupė „Fira“, kuri puikiai žinoma dėl savo eksperimentų su kantri muzikos stiliumi ir gebėjimo ukrainietiškoms dainoms suteikti vakarietiško skambesio, pirmoji lips ant festivalio scenos. Ji paruošė ypatingą kompoziciją specialiai šiam pasirodymui.

„Į Lietuvą atvykstame pasiruošę. Mūsų grojami kūriniai perteiks tradicinės ukrainiečių muzikos įvairumą. Sugrosime ir keletą dainų, kuriose suliejome repo ir kantri muzikos stilius. Mums patinka kantri žanro optimistiškas ir spalvingas skambesys, dainos žodžių nuoširdumas. Keista, bet vakarietiško kantri skambesys gana panašus į ukrainietišką folkloro muziką. Čia vyrauja styginiai instrumentai“, – pasakojo kantri pop ir kantri roko stilių itin mėgstančios grupės vokalistė Irina Muzika pridurdama, kad ją visada žavėjo Sara Evans, Shania Twain ir Carie Underwood grojama muzika.

Ukrainiečiai prasitaria, kad pirmą kartą lankysis Lietuvoje, ir jau nekantrauja susipažinti su čia gyvenančiais kantri mylėtojais. Naujai skambančią kantri muziką taip pat pristatys latviai „Flame & The Rolltones“, rokenrolo ir bliuzo elementus su kantri derins lenkai „Whiskey river“.

Klasika iš JAV ir Prancūzijos

„Kantri muzika yra geriausias būdas papasakoti istoriją apie žmonių gyvenimą, šeimą ir draugus. Perteikti skirtingus jausmus. Galima rasti tikrai daug puikių kantri dainų apie pačius įvairiausius jausmus, kuriuos tenka patirti žmogui. Nuo liūdesio iki džiaugsmo. Bet pačios geriausios dainos atskleidžia ne tik jausmus, jos papasakoja, kokia visgi yra žmonija“, – apie tai, kaip supranta kantri muziką, pasakojo prancūzas Kevinas Buckley.

Pirmą kartą kantri dainą išgirdęs vaikystėje, su tėvais važiuodamas atostogauti, ir ja susižavėjęs muzikantas į Visaginą atvyks ne vienas. Jį lydės tikrų muzikos virtuozų „Yee-Haw Band“ kompanija. Kartu „Visagino country“ metu jie žada sukurti amerikietiško kantri šou.

Klasikines ir bluegrasso stiliaus dainas Visagine atliks ir kantri žvaigždė iš Jungtinių Amerikos Valstijų – Carltonas Moody. Kantri muzikantų šeimoje augęs Carltonas groti išmoko dar būdamas šešerių metų. Aštuonerių jis jau dalyvavo regioninėje kantri TV šou.

„Kantri muzika – tai mano gyvenimas. Ji lydi mane nuo gimimo. Kodėl kantri ir toliau mane žavi? Nes ji labai poetiška ir tikroviška. Nesvarbu, ar istorija yra apie žmones, apie praeitį, įvykius ar vietas. Bet tai tikra. Mėgstu ir likau ištikimas tikram kantri skambesiui. Jį atsivešiu ir į Visaginą“, – patikino muzikantas. Visaginiečiai ir festivalio dalyviai taip pat galės sudalyvauti C. Moody paskaitoje „Kantri muzika ir Amerikos kultūros istorijos“.

Iš užsienio į festivalį taip pat atvyksta kanadietis Julianas Summersas, kuris ankščiau dirbo medienos pramonėje, bet meilė kantri muzikai pakeitė jo gyvenimą. „Muzika yra tai, kas išlaisvina ir suteikia džiaugsmą, ir nėra nieko geriau už galimybę dalintis šiuo džiaugsmu su kitais“ – teigia J. Summersas.

Festivalio scenoje šėls ir austrų „Nashville“ grupė. Iš Rusijos atvyks „Country Hell“ kolektyvas. Kartu su jais scenoje bus galima išvysti grupės „Kukuruza“ narius. Festivalyje gros ir mandolinininkės Olgos Jegorovos bei Romano Palmovo duetas „Duo Ro“.

22-asis V. Stakėno pasirodymas

Tradiciškai ant festivalio scenos lips ir Lietuvos atlikėjai. 22 antrą kartą iš 23 galimų „Visagino country“ festivalio dalyviams koncertuos festivalio tėvas – Virgis Stakėnas. Jis koncertuos su muzikantu Sepa.

„Šiemet atvyksiu su gausybe įrangos. Mano gitara bus apkaišyta 4 garso „nuimtuvais“, „pakinkyta“ 13 garso apdirbimo efektų, procesorių, sutalpintų į 2 lagaminus, kurie gulės prie mano kojų. Iš viso paruošime 10 kūrinių paradą „Jau seniai beskambėjo...“, – tikino V. Stakėnas.

Aleksandras Belkinas į Visaginą atvyks pristatyti projektą „Creedance tribute“. Akustinės muzikos atlikėja „Feather Grey“ atliks švelnesnės kantri dainas.

TV šou projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė, „kantri mergaite“ vadinta Alvita festivaliui pristatys amerikiečių projekto „Hanna & McEuen“ dainas. Jas atlikti jai padės latvių grupė „New day“. Pati Alvita jau nuo trejų dainuoja, o penkerių pradėjo groti smuiku. Šiuo metu ji mokosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir yra klasikinio smuiko specialybės magistro antro kurso studentė. Visgi mergina neįsivaizduoja savo gyvenimo be kantri muzikos.

Organizatoriai tikina, kad be muzikos koncertų visą šeštadienį svečių laukia ir įvairiausi žaidimai, papildomi koncertai, paskaitos ir kitos pramogos. 

O sekmadienį visaginiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Šv. Apaštalo Pauliaus bažnyčią. Čia kantri psalmes atliks Lonstar iš Lenkijos, lietuviai Algirdas Klova ir Viktoras Timašiovas.

Daugiau informacijos čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių