700 asmenų laukia prezidento sprendimo dėl pilietybės

Prezidento sprendimo dėl Lietuvos pilietybės suteikimo šiuo metu laukia apie 700 asmenų, greičiau patikrinti pilietybės siekiančius asmenis neleidžia riboti resursai, sako Prezidentūra.

Prezidentūros BNS atsiųstame komentare teigiama, kad šiuo metu sprendimo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo laukia apie 700 asmenų. Iš jų 331 prašymas apsvarstytas Pilietybės reikalų komisijos, 352 prašymai dar nebuvo svarstyti.

Dėl visų svarstytų Lietuvos pilietybės prašančių Rusijos ir Baltarusijos piliečių yra atliekami papildomi patikrinimai.

„Prezidento kanceliarija kreipėsi į keletą valstybės institucijų pagalbos vykdant šiuos patikrinimus, tačiau gavo atsakymą, kad papildomų patikrinimų ar vertinimų neatliks. Todėl šių patikrinimų tempas kol kas priklauso vien nuo prezidento kanceliarijos turimų resursų“, – teigiama Prezidentūros komentare.

Anot Prezidentūros, Gitanas Nausėda pernai pasirašė 16 dekretų dėl Lietuvos pilietybės suteikimo ir keturis dėl pilietybės grąžinimo, šiemet dekretų dėl pilietybės suteikimo nebuvo.

Šią savaitę LRT radijuje vykusių prezidento rinkimų debatų metu G. Nausėda teigė, kad kiekvienas atvejis yra vertinamas atskirai.

„Negalime būti naivūs, negalime įsivaizduoti, kad gyvename lygiai tokioje pačioje geopolitinėje realybėje, kaip gyvenome prieš penketą ar dešimt metų. Taip, žmonės turi teises, žmonės turi tam tikras garantijas, kurias numato mūsų įstatymai, tačiau mes taip pat turime priedermę saugoti Lietuvos konstitucinę sąrangą, saugoti Lietuvą“, – sakė šalies vadovas.

„Prezidentas nėra automatas, nėra notaras, kuris spausdina ir antspauduoja viską, kas jam yra pakišama po akimis“, – pridūrė jis.

G. Nausėdos teigimu, jei po pilietybės suteikimo „atsitiktų problemos“, atsakingas liktų jis.

„Turiu kiekvienu konkrečiu atveju labai rimtai įvertinti atvejį ir tik tada priimti galutinį sprendimą“, – kalbėjo prezidentas.

Migracijos departamento duomenimis, praėjusiais metais supaprastinta tvarka Lietuvos pilietybę įgijo 30 asmenų, natūralizacijos tvarka – 55, grąžinimo tvarka – penki, išimties tvarka pilietybių įgyta nebuvo.

Visais šiais atvejais dėl pilietybės suteikimo reikia prezidento sprendimo.

Pirmaisiais pilnais G. Nausėdos kadencijos metais – 2020-aisiais – supaprastinta tvarka pilietybę įgijo 108 asmenys, natūralizacijos – 176, grąžinimo – 14, išimties tvarka pilietybių įgyta nebuvo.

2021-aisiais supaprastinta tvarka – 123, natūralizacijos – 236, grąžinimo – 31, išimties tvarka – 2. 2022-aisiais – supaprastinta tvarka – 57, natūralizacijos – 126, grąžinimo – 26, išimties tvarka pilietybių įgyta nebuvo.

Pagal šiuos pagrindus Lietuvos pilietybė laikoma įgyta asmeniui davus priesaiką Lietuvai.NAUJAUSI KOMENTARAI

rimnb

rimnb portretas
Jokios dvigubos pilietybės negali būti, tai nesąmonė. Kur gyveni, dirbi, moki mokesčius, ten ir pilietybę turi. Juk žmogus niekad neturi dviejų tautybių - jis yra arba lietuvis arba rusas arba gruzinas ir pan. Tai kodėl reikia dviejų pilietybių? Jei patenkinti šį ruskių norą ir šiandien duoti jiems dvi pilietybes, tai rytoj jie norės dviejų tautybių, paskui dar kažko...

Pastebejimas

Pastebejimas portretas
Absoliutus menkysta yra prezidentas nauseda, tokie patys yra jo patarejai. Cia jau ir asilui aisku.

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
kiek prezidentai su komisijomis , legaliai infiltravo kgbistų ?
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių