Apie M. Navickienės situaciją: toks naivus pasiaiškinimas skamba keistai

Iš pareigų traukiantis socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tokį sprendimą vadina garbingu.

Palikti pareigas M. Navickienė nusprendė trečiadienį, viešojoje erdvėje kylant vis daugiau abejonių dėl jos pačios ir sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, šios bendrovės savininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.

„Manau, kad žingsnis, matyt, savalaikis. Klausimų vis daugėjo, o atsakymų trūko. Pakankamai garbingas ministrės priimtas sprendimas“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Seimo vadovė.

„Daug klausimų prisikaupė ir, matyt, dar reikės į juos atsakinėti“, – pridūrė ji.

M. Navickienė taip pat laikinai eina švietimo ministrės pareigas, tad jai pasitraukus be vadovo liks dvi ministerijos.

Premjerė Ingrida Šimonytė situaciją ketvirtadienį aptarė su prezidentu Gitanu Nausėda. Ji teigė turinti kandidatų į abi pozicijas, tačiau konkrečios pavardės bus aiškios tik oficialiai pateikus kandidatūras derinti.

„Didelis uždavinys per pakankamai trumpą laiką rasti norinčius imtis sudėtingos atsakomybės“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Premjerė sakė, kad sprendimas dėl M. Navickienės pasitraukimo priimtas paaiškėjus apie jos kelionę į Dubajų prieš daugiau nei metus su I. Trinkūnaite ir V. Germanu.

Vyriausybė yra patvirtinusi, kad I. Trinkūnaitė kaip galima strateginė investuotoja neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

Pati M. Navickienė minėtą kelionę į Dubajų už vyro verslo partnerių lėšas vadino žmogiška klaida, už kurią prisiima atsakomybę.

Opozicija M. Navickienės elgesį vadina nebrandžiu, palaiko sprendimą trauktis

Opozicija sako teigiamai vertinanti socialinės apsaugos ir darbo ministrės M. Navickienės sprendimą trauktis iš užimamų pareigų.

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė taip pat teigė, kad po susiklosčiusios situacijos M. Navickienė privalėjo trauktis.

„Ji dar tikėjosi iki paskutinės minutės (išsaugoti postą – BNS), bandė nuo vienos kojos strapalioti ant kitos, (...) ministrės bandymas meluoti ir nesupratimas, kad politikoje taip elgtis negalima, tokiu atveju turi nebemeluoti, nebeslėpti, suprasti, kad padarei klaidas, pripažink, kad kuo mažiau pakenktų ateičiai“, – Seime žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Budbergytė.

Socialdemokratė teigė nesuprantanti, kaip M. Navickienė nesuprato painiojanti viešus ir privačius interesus.

„Ji skrenda privačiu lėktuvu ir galvoja, kad apie tai galima nuslėpti, kad niekas nesužinos ir kad tai etiška? Klausimas, kaip ji, kaip politikė, galvoja, kad kai naudojiesi privačiu lėktuvu, ar tai etiška, kai tu to nedeklaruoji“, – kalbėjo R. Budbergytė.

„Man tai keista, kaip taip nebrandžiai elgtis, matau didžiulę nebrandą ir neetiško elgesio pavyzdį“, – pridūrė ji.

Jos nuomone, M. Navickienės atsistatydinimas yra smūgis konservatoriams prieš rinkimus.

„Nėra viskas taip gražu, kaip bandoma pastaruoju metu pateikti, kad Vyriausybė darbinga, aktyvi ir skaidri“, – kalbėjo R. Budbergytė.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, kad M. Navickienės sprendimas trauktis – teisingas.

„Tikiuosi, kad nebus taip, kad premjerė iki pirmadienio galvos ir pasakys, kad čia nieko tokio“, – Seime ketvirtadienį susirinkusiems žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Bet tas toks naivus paaiškinimas, kad aš nežinau, kas tai yra, kad nėra interesų konflikto viešų ir privačių, skamba keistai.

Pasak jo, M. Navickienė turėjo suprasti, kad politikams yra keliami kiti skaidrumo bei viešų ir privačių interesų standartai.

„Ne vienas ministras jau po skraidymo krenta, turbūt trečias. Bet tas toks naivus paaiškinimas, kad aš nežinau, kas tai yra, kad nėra interesų konflikto viešų ir privačių, skamba keistai. Ministrė turėtų žinoti, kad gavus dovaną ne iš giminaičio (...) reikia deklaruoti tą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Demokratų lyderis teigė, kad, jo nuomone, M. Navickiene buvo viena iš gerai dirbusių Vyriausybės narių.

„Viena iš dviejų kuri dirbo neblogai, gaila“, – sakė S. Skvernelis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė taip pat teigiamai vertina M. Navickienės sprendimą.

„Manau, kad pats laikas suprasti, kad dvigubų standartų valstybėje neturėtų būti, jei kada nors taikei kitiems ir tie ministrai atsistatydino, tai aš matau labai panašią situaciją, galbūt dar sužinosime ką nors ir daugiau“, – sakė A. Norkienė.

„Šiaip ministrę gerbiu už tai, kad ji priėmė tokį sprendimą ir tikimės, kad premjerė tenkins“, – pridūrė ji.

A. Norkienė sakė, kad „valstiečių“ frakcija ruošiasi dėl šios situacijos kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).

S. Skvernelis teigė, kad nors Vyriausybėje trūksta dviejų ministrų, o prezidentas Gitanas Nausėda teigė norintis matyti pokyčius Ministrų kabinete, Vyriausybės likimas priklauso nuo koalicijos partnerių.

„Ar sulauks pasitikėjimo, labai greitai matysime, priklauso nuo koalicijos partnerių. (...) Pabaigs, matyt, kadenciją“, – kalbėjo S. Skvernelis.

A. Norkienė teigė, kad Vyriausybės likimas yra „didelis galvosūkis valdantiesiems“.

„Pažiūrėsime, į ką viskas dabar išvirs iš tiesų“, – sakė „valstietė“.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė apie M. Navickienės pasitraukimą: mūsų politinė bendruomenė priekaištų jai neturi

Konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad partija iš pareigų pasitraukusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei M. Navickienei neturi jokių priekaištų.

„Ministrės sprendimas yra drąsus. Priimtas toks sprendimas, nors jai kaip ministrei, kaip politikei nei aš, nei mūsų politinė bendruomenė neturi jokių priekaištų. Ir vakar tą esame išsakę ir savo prezidiumo posėdyje, ypatingai dėl tų pagrindinių elementų, nuo ko viskas čia prasidėjo“, – Eltai teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Tie viešieji pirkimai, kurie buvo vykdomi ir kuriuos laimėjo įmonė „Foxpay“, tai vyko ne ministrės kuruojamose srityse (...). Tai čia net regimybės kažkokių konfliktų nėra. Kitas dalykas, kai tas pirkimas buvo vykdomas, Mindaugas Navickas nebuvo net tos valdybos nariu“, – akcentavo ji.

Po paaiškėjusio skrydžio detalių, suprantant, kad tai atrodo sultingai, atrodo kai kam pikantiškai, ministrė pati nusprendė priimti tokį sprendimą ir aš jį gerbiu.

Visgi politikė akcentuoja gerbianti M. Navickienės sprendimą trauktis iš ministrės pareigų.

„Po paaiškėjusio skrydžio detalių, suprantant, kad tai atrodo sultingai, atrodo kai kam pikantiškai, ministrė pati nusprendė priimti tokį sprendimą ir aš jį gerbiu“, – pabrėžė konservatorė.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė akcentuoja iš pareigų pasitraukusiai ministrei klausimų neturinti.

„Aš asmeniškai klausimų neturiu, manau, kad ji pati jau irgi atsakė tiek, kiek tų atsakymų buvo, savo spaudos konferencijoje. Tai tiesiog dirbsime toliau. Ir manau, kad žmonės tokį jos garbingą poelgį irgi įvertins“, – sakė konservatorių frakcijos seniūnė.

„Mano vertinimu, tai yra garbingas žmogus visuomet atidžiai vykdęs savo tiesioginę veiklą. Tai man gaila, kad Vyriausybė prarado tokį narį“, – pridūrė ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

Konservatorius

Konservatorius portretas
Durnas pasiaiškinimas , nes pasielgė DURNAI !!!

NE KONSERVATORIUS!!!!

NE KONSERVATORIUS!!!!  portretas
'" tegivoja saziningiause ir doriausia konservatoriu partija Lietuvoja ,, :-)))

OPS

OPS portretas
Apkalta, ir lauk iš Seimo. Ar dabar korupcionere sedes Seime?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių