Apkaltos komisija į posėdį kviečia Seimo narį R. Žemaitaitį

  • Teksto dydis:

Laikinoji Seimo komisija, tirianti, ar yra pagrindas pradėti apkaltą Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių pasisakymų, antradienį tikisi išklausyti paties parlamento paaiškinimus.

„Kvietimas į posėdį Seimo nariui išsiųstas visais kanalais“, – BNS sakė komisijos pirmininkas konservatorius Arūnas Valinskas.

R. Žemaitaitis pirmadienį BNS sakė neteisėtuose posėdžiuose nedalyvaujantis, tačiau nepaaiškino, kodėl apkaltos komisiją laiko neteisėtai sudaryta.

Praėjusią savaitę komisijos nariai išklausė ekspertus.

Apkaltą parlamentarui dėl jo antisemitinių pareiškimų inicijavo valdančiųjų frakcijų atstovai.

Kvietimas į posėdį Seimo nariui išsiųstas visais kanalais.

Visos opozicinės frakcijos nepalaikė apkaltos iniciatyvos, atsisakė deleguoti į komisiją savo narius. Tokiu būdu joje dirba tik konservatorių, liberalų ir Laisvės frakcijų atstovai.

Apkaltos iniciatyvoje teigiama, kad R. Žemaitaičio vieši pasisakymai ir įrašai socialiniuose tinkluose yra antisemitiniai kursto neapykantą.

Apkaltos tekste pateikiami tokie R. Žemaitaičio įrašai: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

„Iš Seimo nario R. Žemaitaičio teiginių turinio ir jų sisteminio pakartotinumo darytina išvada, kad šie pasisakymai pasižymi nuolatiniu neapykantos kurstymu, antisemitinių nuostatų skatinimu, priešiškumo kūrimu, kuris yra tiesiogiai nukreiptas prieš vieną tautinę mažumą – žydų tautą bei Izraelio valstybę“, – rašoma apkaltos iniciatyvoje.

Valdančiųjų vertinimu, sistemingai pasikartojančiais pasisakymais siekiama skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Teisinį imunitetą turintis R. Žemaitaitis jame apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procedūrą R. Žemaitaičiui, Seimo komisija turi pateikti iki spalio 10 dienos.

Seimo narys teigia, kad pagrindo jo apkaltai nėra, savo įrašų jis nelaiko antisemitiniais, o visus teiginius esą gali pagrįsti tarptautiniais dokumentais ar istoriniais šaltiniais.

Pagal Seimo statutą, išnagrinėjusi visas aplinkybes komisija turi Seimui pateikti siūlymą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, ar nėra.

Jeigu komisija nustatys, kad pagrindas apkaltai yra ir Seimas patvirtins šią išvadą, parlamentarai turės kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis konstatuotų, ar parlamentaras šiurkščiai pažeidė Konstituciją, ar ne.

Jeigu pažeidimas būtų konstatuotas, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai arba ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

Tai antroji apkalta, inicijuota šios kadencijos Seime. Parlamentarai yra kreipęsi į Konstitucinį Teismą, ar Seimo narys Petras Gražulis nesulaužė priesaikos ir nepažeidė Konstitucijos tyčia balsuodamas už kitą Seimo narį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prezidentas

Prezidentas portretas
Žemaitaitis - Prezidentas.

Rūtenis

Rūtenis portretas
Net mūsu tautos himno autorius yra pasakęs, kad lietuvį inteligentą atpažinsi iš drebėjimo, taip, kaip žydus aš užjaučiu dėl jų patirto genocido, bet kad ir jų tautos nemažam kiekiui atstovų yra iki alkūnių suteptos rankos, tai faktų faktas ir juos fanatiškai gina jų gentainiai, kad net mums reiktu to pavydėti. Pati žydė extardytoja yra pasakius, kad žydai nekenčia lietuvių ir jai tai neprilipo tas faktas ir visi lietuviai nurijo kaip privalomą patiekalą. Aš žydus gerbiu už daugelį dalykų, bet kad jie verti aiškių įvertinimų už praeitį, tai irgi faktas.

lauk visus parsidavelius,apsimetelius,

lauk visus parsidavelius,apsimetelius, portretas
Zydu pirmininke lietuvoje kelia nesantaika,grasina lietuvai nesaugumu,ko taip tie zydai draskosi,melui ateina galas,bus viskas paviesinta visi dokumentai,visi zydu pavardes kurie dirbo pries valstybe,mes visi uz Zemaitaiti,jis tikras zmogus nebijantis teisybe sakyti i akis,yra dokumentai irodymai zydu veiksma lietuvoje ,ju niekas nepasleps,nors izraelis prase tu dokumentu isdavima,mes visi iseisim prie seimo,prezedenturos ir pareikalausim teisybes ,kiek galima sitaip slepti nusikaltelius pries valstybe,zmones,,tegu pripazista zydai savo kaltes ,zydai sito patys prisiprase,kas dien juodindami,zemindami valstybe,zmones,mes visi uz Zemaitaiti,uz teisybe,
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių