Civilinės sąjungos projektas liko rudens sesijos darbų programoje

Parlamentarai antradienį nesutiko iš Seimo rudens sesijos darbų programos išbraukti Civilinės sąjungos įstatymo projekto, kuriuo siūloma įteisinti lyčiai neutralią partnerystę.

Už Mišrios Seimo narių grupės seniūnės Agnės Širinskienės pasiūlymą šio projekto nesvarstyti rudens sesijoje balsavo 49 Seimo nariai, prieš buvo 57, susilaikė 11 politikų.

„Manyčiau, kad neturint balsų ir nerandat konsensuso tiek Seimo viduje, tiek nerandant konsensuso su visuomene, tikrai nėra pagrindo dirginti visuomenės ir svarstyti tuos projektus, kurie Seime perspektyvos neturi“, – antradienį sakė A. Širinskienė.

Premjerė Ingrida Šimonytė priminė, kad ne visi opozicijos siūlymai sulaukia pritarimo parlamente, nepaisant to, niekas nesiūlo jų išbraukti iš darbų programos.

Viena iš tos pačios lyties partnerystės įteisinimo iniciatorių, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė yra sakiusi, kad ši rudens sesija yra paskutinė, kada galima priimti Civilinės sąjungos įstatymo projektą.

Seimas gegužę po svarstymo jam pritarė kelių balsų persvara. Šiuo teisės aktu būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo. 

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.NAUJAUSI KOMENTARAI

dėdė Ignas

dėdė Ignas portretas
Baikit tyčiotis iš padorių šeimų - šeima tik mama, tėtis ir aš.

Lietuvis

Lietuvis portretas
Pidrastam vestuvių dar teks ilgai laukti, galės santykiauti per išeinama anga ir neapsiženije,koks skirtumas

Lauris.R

Lauris.R portretas
Koke civilinė sąjunga ten psihinei iškripimas psihiniu iskrypeliu juos reike uždaryti į psihiatrine ligonine gyditi visam laikui
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių