D. Žalimas pasakė, kokį rinkėjų palaikymą vadintų geru rezultatu

Kandidatas į prezidentus, Laisvės partijos iškeltas teisininkas Dainius Žalimas sako, jog nepatekęs į antrą šalies vadovo rinkimų turą remtų konservatorių keliamą premjerę Ingridą Šimonytę.

„Nekalbėjome (su partija dėl paramos antrajame ture – BNS), bet jūs patys suprantate, kad realiai, jeigu kalbėtume rimtai apie paramą antrajame ture, jeigu aš į jį neišeisiu, tai iš esmės vertybine prasme mes galime matyti panašumą tik su viena kandidate“, – žurnalistams sekmadienį Laisvės partijos rinkimų štabe sakė D. Žalimas.

„Tai yra daugiau nei akivaizdu. Kažkur skirtumų yra, aišku, galima jai priekaištauti, kad ne kas kitas, o ji valdžioje yra keturis metus, ir daugelis tų dalykų, apie kuriuos yra kalbama, jie galėjo tiesiog būti paimti ir įgyvendinti“ – pridūrė jis.

Laisvės partijos kandidatas sako, kad 7 proc. rinkėjų balsų pirmajame ture, kurių veikiausiai neužtektų patekti į antrąjį, jam būtų „pakankamai geras“ rezultatas.

„Matant visas sąlygas, matant, kad aš rinkimų kampanijai neturėjau tiek daug lėšų, galimybių ir taip toliau, žinant, kad yra labai stipri konkurentė dėl panašių vertybių, tai manau apie 7 proc. galvoti būtų visiškai pakankamai gerai“, – teigė D. Žalimas. 

Iš viso prezidento rinkimuose varžosi aštuoni kandidatai.

„Akivaizdu, kad vienas yra aukštas, gražus ir ambicingas, ir kartais kerštingas. Ten, matyt, viešajam interesui nelabai išeina dominuoti. O apie kitus yra pakankamai sudėtinga šnekėti. Mažiausiai kokius tris aš galėčiau įvertinti kaip atvirus arba slaptus Maskvos rėmėjus“, – kalbėjo Laisvės partijos kandidatas. 

Jis teigė, kad apie 60 proc. siekiantis rinkėjų aktyvumas yra „normalus europinės valstybės aktyvumas“.

„Tas, be abejo, džiugina, nes visada kuo yra mažesnis aktyvumas, tuo daugiau klausimu dėl paties legitimumo, nors, aišku, čia su teisėtumu nieko bendro neturi. Bet šiaip aš galvoju, kad mes artėjame maždaug prie normalios Europos valstybės vidurkio, kada rinkėjų pasyvumas jau nebekelia tiek problemų“, – teigė D. Žalimas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, sekmadienį savo valią pareiškė 47,78 proc. rinkėjų. Dar 11,59 proc. jų balsavo iš anksto. Tai – didžiausias rinkėjų aktyvumas nuo 1997-ųjų.

D. Žalimas negalėjo pasakyti, ar jam bei jį iškėlusiai Laisvės partijai yra palankus, palyginti su ankstesniais prezidento rinkimais, aukštesnis rinkėjų aktyvumas.

Manau, yra labai sunku kuriuo nors klausimų šiandien Lietuvoje surinkti daugiau negu 50 proc. visų.

„Niekas nedarė jokių sociologinių pjūvių, kieno sąskaita tas aktyvumas. Mes galime įtarti, kad partiją (Laisvės – BNS) remia jaunesni, aukštesnio išsilavinimo žmonės. Aš dabar negaliu atsakyti į šitą klausimą, čia reikėtų labai spėlioti“, – teigė D. Žalimas.  

Laisvės partijos kandidatas mano, kad rinkėjų aktyvumui siekiant beveik 60 proc., jų balsų referendume išplėsti dvigubai pilietybei nepakaks.

„Manau, yra labai sunku kuriuo nors klausimų šiandien Lietuvoje surinkti daugiau negu 50 proc. visų (rinkėjų balsų – BNS). (...) Aš pats šiaip tai pritarčiau – reikėtų galvoti apie rinkimų kartelės (referendume – BNS) mažinimą, bandyti rizikuoti“, – kalbėjo D. Žalimas.

Su prezidento rinkimais Lietuvoje vyko ir privalomasis referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo.

Siūlyta pakeisti Konstituciją iš jos išbraukiant sakinį, kuris dabar užkerta kelią Lietuvos piliečiams įgyti antrą pilietybę – kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.

Pareikšti nuomonę reikėjo dėl pataisytos Konstitucijos formuluotės: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“

Kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją privalo balsuoti ne mažiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių asmenų.

A. Armonaitė: pergale laikau dalyvavimą rinkimuose, galimybę pristatyti idėjas

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė neskuba vertinti jos politinės jėgos kandidato į prezidentus D. Žalimo pasirodymo prezidento rinkimuose. Politikės teigimu, pergale ji rinkimuose laiko ir tai, kad juose sudalyvavo partijos keltas kandidatas.

„Apskritai labai džiaugiuosi, kad Laisvės partija dalyvavo prezidento rinkimuose, kad turėjo puikų kandidatą, kuris atstovavo progresyviai, vakarietiškai Lietuvai, jos ateičiai. Žmonės turėjo puikų pasirinkimą“, – sekmadienio vakarą žurnalistams Laisvės partijos rinkimų štabe sakė partijos vadovė A. Armonaitė.

Ji neskubėjo vertinti D. Žalimo pasirodymo rinkimuose, pabrėždama, kad laukia, kai bus suskaičiuota didesnė dalis rinkėjų balsų.

„Pergale laikau dalyvavimą rinkimuose ir galimybę pristatyti programą ir idėjas. O kaip iš tikrųjų buvo, kaip rinkėjai pasirinko, pamatysime visai netrukus“, – sakė A. Armonaitė.

Jis teigė, kad Laisvės partija kol kas nėra nusprendusi, kokį kandidatą į prezidentus remtų antrame rinkimų ture, tačiau neslėpė, kad tai galėtų būti konservatorių kandidatė, premjerė I. Šimonytė.

„Ir debatuose matėme kai kuriuos panašius atsakymus, bet pasižiūrėsime, kas išeis į antrą turą ir tada bus galima konkrečiau pakomentuoti“, – apie galimybes remti I. Šimonytę antrame rinkimų ture svarstė A. Armonaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bronius

Bronius portretas
Laisvės partija,kaip ir Darbo partija -mirusi partija.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių