D. Žalimas surinko 20 tūkst. parašų kandidatavimui į prezidentus

  • Teksto dydis:

Laisvės partijos į prezidentus iškeltas buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas internetu per savaitę surinko kandidatavimui reikalingus parašus.

Trečiadienį popiet už D. Žalimą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) administruojamame rinkėjo puslapyje jau buvo pasirašę 20 tūkst. rinkėjų ir jis tapo antruoju pretendentu, preliminariai užsitikrinusiu kelią į kitą etapą.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė premjerė Ingrida Šimonytė reikiamus kandidatavimui 20 tūkst. parašų surinko jau per pirmą dieną, startavus parašų rinkimui praėjusią savaitę.

Ji taip pat paprašė stabdyti parašų rinkimą, perkopusi 33 tūkst. ribą, šiuo metu jos surinkti parašai tikrinami. Paremti pretendentą gali rinkimų teisę turintys Lietuvos piliečiai.

Visiems kitiems pretendentams elektroninių parašų dar trūksta, arčiausiai tikslo yra antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda – jo kandidatavimą internetu jau parėmė per 16 tūkst. rinkėjų.

Už savarankiškai išsikelti siekiantį advokatą Igną Vėgėlę elektroniniu būdu yra pasirašę per 12 tūkst. rinkėjų.

Savarankiškai išsikelti siekiantį mediką Eduardą Vaitkų parėmė per 9 tūkst. rinkėjų, parlamentarą Remigijų Žemaitaitį – per 8 tūkst. rinkėjų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamas buvęs sveikatos reikalų ministras, parlamentaras Aurelijus Veryga yra surinkęs per 6 tūkst. parašų.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamą buvusį krašto apsaugos viceministrą ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoją Giedrimą Jeglinską irgi parėmė per 5 tūkst. rinkėjų.

Buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus yra surinkęs per 5 tūkst., Darbo partijos vadovas, Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis – per 2 tūkst. parašų.

Paskutinis parašus pradėjęs rinkti savarankiškai išsikelti siekiantis Arūnas Rimkus turi per 500 jo kandidatavimą remiančių rinkėjų parašų.

Dėl prezidento posto varžytis siekiantys politikai turi surinkti bent 20 tūkst. rinkėjų parašų, kad būtų registruoti kandidatais.

Parašus galima rinkti iki kovo 28 dienos. Juos šią savaitę pradėjo rinkti pretendentai, kurie pateikė pareiškinius dokumentus, šiuo metu tokių yra 11 iš 14.

Rinkimų teisę turintis Lietuvos pilietis gali savo parašu paremti vieną kandidatą, kelis iš jų arba visus, tačiau už kiekvieną kandidatą galima pasirašyti tik vieną kartą.

Likusiems trims politinės kampanijos dalyviams Zenonui Andrulėnui, Gintautui Kniukštai ir Žilvinui Treigiui parašų rinkimo lapai bus išduoti ir sudaryta galimybė paremti juos internetu, jei jie pateiks pareiškinius dokumentus.

Tarp pareiškinių dokumentų pretendentai turi pateikti ir pažymą apie sumokėtą 8995 eurų dydžio prezidento rinkimų užstatą. Užstatus būsimieji kandidatai turi sumokėti iš asmeninės sąskaitos, jie bus grąžinti, jei kandidatai surinks ne mažiau kaip 7 proc. balsų, pateiks finansines ataskaitas ir nepadarys šiurkščių pažeidimų.

Pareiškinius dokumentus galima teikti iki kovo 8 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Tegul žmogelis pasvajoja,juk svajoti LT dar neuždrausta.

Zalimai

Zalimai  portretas
Kaip toi dainuskei NE TAU Martinai melinas dangus NE TAU BUTI LIETUVOS PRIEZIDENTU NE TAU!!!! :-)))

Balsai

Balsai portretas
Balsai už LGBT kandidatą Žalimą parodys kiek jau yra iškrypusios degradavusios Lietuvos.
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių