Dėl P. Gražulio neliečiamybės prokurorė kreipėsi į VRK

Generalinės prokuratūros prokurorė Jurgita Jasiūnienė trečiadienį kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydama leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn išrinktąjį Europos Parlamento narį Petrą Gražulį.

Tai padaryti prokurorę įpareigojo Vilniaus apygardos teismas, nors prokurorė per posėdį antradienį išreiškė nuomonę, kad šiuo metu, jos nuomone, P. Gražulis imuniteto neturi, jį įgis gavęs europarlamentaro pažymėjimą. Prokurorė sakė, kad ji prieš posėdį konsultavosi su VRK teisininkais ir iš jų gavo išaiškinimą dėl P. Gražulio neliečiamybės.

ELTA primena, kad už LGBTQ asmenų niekinimą teisiamas P. Gražulis per rinkimus sekmadienį buvo išrinktas į Europos Parlamentą.

Posėdyje antradienį teismas ketino tęsti bylos nagrinėjimą, klausytis baigiamųjų kalbų, tačiau politikui tapus išrinktuoju Europos Parlamento nariu, teisėjai, advokatai ir prokurorė sprendė, ar galima toliau nagrinėti bylą. Po trumpos pertraukos teisėjų kolegija paskelbė, kad reikia kreiptis į VRK dėl P. Gražulio.

„Teismas mano, kad rinkimų procesas yra nepasibaigęs, teismas remiasi ankstesne Aukščiausiojo Teismo praktika, kad taip pat ir kandidatai naudojasi imunitetu, teismui atrodo. Na, aš tai vertinčiau kaip tam tikrą teismo atsargumą, kad nebūtų taip, kad procesas praeitų, priimamas nuosprendis, nesvarbu, koks. Ir tada paaiškėtų, kad nuosprendis, nepriklausomai, ar jis pagrįstas ar ne, jis yra neteisėtas vien dėl to, kad pažeistas imunitetas“, – žurnalistams sakė nukentėjusiųjų advokatas Aivaras Žilvinskas.

Bylos nagrinėjimą teismas ketina tęsti gavęs VRK leidimą, kitą savaitę, birželio 20 dieną. Gavęs VRK leidimą, teismas galės toliau galės nagrinėti bylą. Jis gali per vieną posėdį išklausyti visų šalių baigiamųjų kalbų ir tada paskelbti nuosprendį iki liepos vidurio, kuomet vyks pirmoji EP sesija ir P. Gražulis įgis neliečiamybę kaip Europos Parlamento narys.

Teismas mano, kad rinkimų procesas yra nepasibaigęs, teismas remiasi ankstesne Aukščiausiojo Teismo praktika, kad taip pat ir kandidatai naudojasi imunitetu, teismui atrodo.

Gegužę politikas davė parodymus teismui, jis kaltės nepripažino. P. Gražulis tvirtino ne niekinęs LGBTQ žmonių, o tik citavęs Šventąjį Raštą.

Šios bylos nagrinėjimas eina į pabaigą, per ankstesnius posėdžius buvo apklausti visi liudytojai, nukentėjusieji.

Buvęs Seimo narys P. Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužę parlamente, Seimui svarstant Civilinės sąjungos įstatymo projektą, bendraudamas su į Seimą atvykusiais asmenimis, žinodamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami, vartojo tokias frazes, kaip „Lipa ant stulpo ir rėkia, kad yra pederastas“, „Iš kur tie pederastai atsirado? Čia išsigimimas“, „Jūs platinate venerines ligas“, „Ir su ožkom, ir lavonais, su vaikais, su vyrais“, „Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas, Jūs esate išsigimęs“, „Dievas sukūrė vyrą ir moterį“.

Pasak prokuratūros, politikas įžeidinėjo, niekino LGBTQ bendruomenės narius ir esą padarė nusikalstamą veiką, nurodytą Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnio 2 dalyje. Minimame BK straipsnyje nurodoma, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Ateinantį sekmadienį Vyriausioji rinkimų komisija ketina patvirtinti galutinius Lietuvoje vykusių rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus. Birželio 21 d. Seimo rūmuose Kovo 11-osios Akto salėje naujai išrinktiems europarlamentarams planuojama įteikti pažymėjimus.

2015 m. EP panaikino Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų būti teisiamas Lietuvoje už teismo įžeidimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Slabodke

Slabodke portretas
Supidarastejo musu Lietuva o ipaš tie kurie gyvena už jos ribu

Tomas

Tomas  portretas
Kažkaip tautos "išrinktieji" visai apnaglėjo. Ar jie Gražulį rinko?.. Tai jeigu ne jūs rinkote, ne jums ir spręsti kam kur eiti. O kad su galva JAV rūroj be muilo sulindę sėdi - visiems ir taip aišku... ;)

Laisva

Laisva portretas
Palikite ramybėje P.Gražulį ką jis pasakė visą tiesą. Ar jums užpakalį drasko kad jį žmonės išrinko į europarlamentą.Pašalinot iš seimo ar dar jums to negana gerbiami politikai.Imkitės rimtesnių darbų
VISI KOMENTARAI 31

Galerijos

Daugiau straipsnių