Dėl R. Žemaitaičio neliečiamybės sprendžianti komisija išklausė prokurorus: Seimo narys neatvyko

Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas Justas Laucius teigia, kad duomenų patraukti Remigijų Žemaitaitį baudžiamojon atsakomybėn pakanka, jį išklausiusi Seimo komisija popiet spręs, kaip siūlys balsuoti dėl parlamentaro neliečiamybės.

„Prokuratūra, įvertinusi visus duomenis, kurie surinkti nuo gegužės 8 dienos, šiame ikiteisminiame tyrime konstatavo, (..) kad duomenų ponui Žemaitaičiui teikti įtarimą dėl antisemitinės neapykantos kalbos nusikaltimo, prokurorų nuomone, užtektų. Pabrėšiu, kad tai jokiu būdu nėra kažkoks pasakymas, kad Žemaitaitis padarė vieną ar kitą nusikaltimą, kalbam apie procedūrinius dalykus ir duomenų pakankamumą“, – antradienį komisijai teigė Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas Justas Laucius.

Prokuroras atmetė kaltinimus, esą teisėsauga politikuoja.

„Tai politika, ar politiniais kėslais prokuratūrą įtarti, žinant viešai pono Žemaitaičio pasisakymų, parašymų turinį, jų vertinimą, kuris buvo atliktas tiek Seimo komisijoje kitoje, šuo metu konstitucinės jurispudencijos byla – Lietuvos Konstituciniame Teisme, sakykim, labai drąsu sakyti, kad prokuratūra kažkur čia dalyvauja kažkokiam politiniam procese – nedalyvauja“, – teigė jis.

Pats R. Žemaitaitis antradienį Seimo komisijos posėdyje nedalyvavo.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti parlamentaro R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę dėl jo antisemitinio pobūdžio pasisakymų.

Po generalinės prokurorės kreipimosi Seime buvo sudaryta komisija, kuri Seimo balsavimui teiks siūlymą, ar duoti sutikimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn R. Žemaitaitį. Balsavimas turėtų vykti trečiadienį.

R. Žemaitaitis savo teisinės neliečiamybės klausimą sieja su dalyvavimu artėjančiuose prezidento rinkimuose ir kartoja nemanantis, kad jo pasisakymai kursto neapykantą.

R. Žemaitaitis praėjusių metų gegužės 8-ą, birželio 13-ą, birželio 14-ą ir birželio 15-ą dienomis socialinio tinklo „Facebook“  paskyroje paskelbė tekstus, kuriuose galimai viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę.

Dėl tų pačių įrašų tinkle „Facebook“ R. Žemaitaičiui pradėta ir apkaltos procedūra. Konstitucinis Teismas pernai gruodį priėmė nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl galimo priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo.

Jeigu KT konstatuotų, kad Seimo narys pažeidė Konstituciją, parlamentas turėtų balsuoti dėl R. Žemaitaičio mandato panaikinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Gal nustokit prie to Žemaitaičio kabinetis, argi nematot ka tie teroristai daro su palestiniečiais

ONTĖ

ONTĖ portretas
Šiandien užgavėnės - žydų pagerbimo diena. Lietuvos folklore mes vaikai, pasivadinę žydukais, eidavome per žmones. O Telšių Vyskupą amžiną atilsį MAŽELĮ Ežero gatvėje aplankydavom po kelis kartus. Kaip tokią dieną Žemaitaitis vaikščios po komisijas.

Juzulėliau tu mano! O kada Laucius nepolitikavo? Nepamenu!

Juzulėliau tu mano! O kada Laucius nepolitikavo? Nepamenu! portretas
„Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas Justas Laucius. Prokuroras atmetė kaltinimus, esą teisėsauga politikuoja.“
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių