G. Landsbergis Kyjive: Ukraina įrodys, kad abejojantieji reformomis – neteisūs

  • Teksto dydis:

Ukraina įrodys, kad abejojantieji šalies reformomis jai siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES) yra neteisūs, sako Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis.

Šį pareiškimą jis paskelbė pirmadienį dalyvaudamas pirmą kartą Kyjive vykstančiame ES užsienio reikalų ministrų susitikime.

„Lietuva sėkmingai įgyvendino sudėtingą reformų procesą, reikalingą, kad galėtų prisijungti prie ES, nors daug kas sakė, jog tai neįmanoma, – socialiniame tinkle „X“ rašė G. Landsbergis. – Ukraina taip pat įrodys, kad abejojantieji yra neteisūs, o Lietuva jai padės. Jokių abejonių, jokio atsitraukimo – mes neapleidžiame savo draugų.“

Žurnalistams Kyjive Lietuvos ministras sakė besitikintis, jog šis vizitas išsklaidys dvejones dėl Vakarų ryžto.

„Daug žinučių, kurios yra paskelbiamos iš Briuselio, Vašingtono ir kitur gali sukelti dvejones, ar mes rimtai, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. – Tikiuosi, kad šiandienos susitikimas gali tai išspręsti ir pasiųsti aiškią žinutę, jog Europa yra su Ukraina iki jos pergalės.“

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozefas Borelis) sprendimą visiems bloko užsienio ministrams susitikti už jo sienų – Ukrainos sostinėje – vadino istoriniu.

G. Landsbergis sakė iš J. Borrellio besitikintis „stiprių pareiškimų“.

„Galime to tikėtis, bet pamatysime, ar tai įvyks. Nes čia yra tam tinkama vieta. Čia yra vieta įsipareigoti“, – sakė jis.

ES ministrai susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, taip pat kitais pareigūnais, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Pasak ministerijos, susitikimo metu ES šalių ministrai aptars saugumo įsipareigojimus ir paramą Kyjivui, prezidento V. Zelenskio siūlymą Taikos formulei.

Kyjive taip pat planuojamas atskiras Šiaurės-Baltijos šalių ministrų susitikimas su Ukrainos užsienio reikalų ministru D. Kuleba.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeGabrielius LandsbergisKyjivas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių