G. Landsbergis neabejoja VSD informacija dėl O. Karač, sako su ja asmeniškai nebendravęs

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia neabejojantis Valstybės saugumo departamento (VSD) paskelbta informacija apie Lietuvoje prieglobsčio negavusią baltarusių aktyvistę Olgą Karač ir pažymi, jog su ja asmeniškai nebendravęs.

„Tiesą sakant, net neatsiminčiau dabar kada paskutinį kartą buvome susitikę. Galbūt kai netgi dirbau opozicijoje. Dar buvusioje kadencijoje“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį kalbėjo ministras.

Migracijos departamentas praėjusią savaitę atsisakė suteikti prieglobstį O. Karač dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Sprendimas motyvuotas VSD išvada, kad jos gyvenimas šalyje kelia grėsmę nacionaliniam saugumui dėl ryšių su Rusijos žvalgyba.

„Informacija, kuri yra paskelbta, aš su ja buvau supažindintas ir tokį raštą esame gavę. Manau, kad VSD tikrai atsakingai tokio pobūdžio dalykus rašo ir neabejoju, kad gali tą pagrįsti“, – sakė G. Landsbergis.

Visgi tuo pačiu Migracijos departamento sprendimu baltarusei suteiktas laikinas leidimas gyventi Lietuvoje humanitariniu pagrindu, jis galės būti pratęsiamas.

O. Karač šią savaitę patvirtino šiemet pavasarį buvusi VSD pareigūnų įspėta dėl ryšių su Rusijos žvalgyba, tačiau išsamiau to nekomentavo.

Leidimus gyventi Lietuvoje aktyvistė gauna nuo 2014 metų, o prieglobsčio pasiprašė pernai.

Savo ruožtu Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja trečiadienį teigė nepalaikiusi ryšių ir nebendradarbiavusi su organizacijos „Mūsų namai“ vadove. Ji sakė nežinanti O. Karač situacijos, tačiau nurodė, jog pasitiki Lietuvos institucijomis.

„Diferenciaciją apie skirtingas pozicijas opozicijos viduje esame jautę ir matėm tą“, – kalbėjo G. Landsbergis.

„Mūsų namai“ skelbia teikiantys baltarusiams humanitarinę, psichologinę ir kitokią pagalbą tiek jų tėvynėje, tiek Lietuvoje, vykdantys žmogaus teisių pažeidimų stebėseną.

Šią organizaciją Minskas 2022 metais paskelbė ekstremistine, o 2021 metais Baltarusijos KGB O. Karač įtraukė į teroristų sąrašą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kiek sutapimų :)))

Kiek sutapimų :)))  portretas
Konservatoriai " nežinojo " iš kur tarp jų atsirado pedofilija kaltinamas Bartoševičius , dabar " nežino ir net nebendravo " su grėsme valstybei kaltinama Karač " opozicioniere " ? Politinės šiukšlės ....Jiems bet kokie rinkimai turi baigtis su šia kadencija . Tokia mano nuomonė .

ai

ai portretas
o as kazkodel abejoju lansbirkio darbu lietuvai

Tuos

Tuos portretas
žydus reikia gint iš Lietuvos,pirma atimti jų "uždirbtą" turtą.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių